Спеціальні потреби

Президент та прем’єр продовжили переговори групи 


Президент і керівник українського уряду вирішили продовжити на декілька днів переговори про врегулювання політичної кризи в країні. Попри очікування, учасникам робочої групи так і не вдалося узгодити спільний план врегулювання і дату дострокових парламентських виборів.

Черговий раунд переговорів між президентом та прем’єром тривав понад три години. Багато оглядачів сподівалися, що саме у середу сторони нарешті знайдуть компроміс і оголосять дату виборів. Адже саме про це минулого тижня домовилися самі учасники переговорів – Віктор Ющенко і Віктор Янукович. Ще напередодні заступник голови Секретаріату глави держави Іван Васюник прогнозував, що у середу робоча група нарешті затвердить план виходу країни із політичної кризи.

Але після тривалих перемовин ні президент, ні прем’єр не стали говорити із пресою. А це – очевидна ознака відстутності успіху. В консультаціях брали участь віце-премєр Микола Азаров та новопризначений секретар РНБО Іван Плющ. Останній і розповів, про те, що остаточної згоди сторонам досягти поки що не вдалося. Проте залишається надія, що це станеться цього тижня.

Іван Плющ зазначив: “До чого домовилися? Президент і прем’єр звернулися із пропозицією продовжути роботу робочої групи. Завершити максимально те, що можна узгодити протягом одного-двох днів. Дата дострокових виборів буде названа після досягнення остаточних домовленостей на робочій групі”.

Втім, як виглядає, навіть якщо прем’єр і президент досягнуть якихось домовленостей, із їхньою реалізацією можуть виникнути складнощі. Спікер Олександр Мороз заявляє, що парламент ні в якому разі не ухвалюватиме жодних рішень так званим пакетним голосуванням, тобто одночасно за всі запропоновані зміни до законів. Не виключено, що цим поправкам доведеться проходити повну процедуру – від розгляду у комітетах до схвалення у декількох читаннях. Припускають, що в цьому випадку керівники Верховної Ради, яких вважають чи не найзапеклішими противниками дострокових виборів, можуть спробувати зруйнувати досягнутих робочою групою домовленостей.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG