Спеціальні потреби

Президент призначив Костицького і Гавриша суддями КС  


Віктор Ющенко призначив двох нових суддів Конституційного Суду замість двох звільнених. Суддівську мантію отримав у п’ятницю Василь Костицький – виходець з Івано-Франківщини, доктор юридичних наук, академік, колишній народний депутат кількох скликань. Відповідний указ з’явився 4 травня на офіційному сайті глави держави.

Напередодні, 3 травня, президент своїм указом призначив суддею Конституційного Суду Степана Гавриша – колишнього активного члена парламентської фракції СДПУ(о).

Однак Верховна Рада, яка не визнала цих звільнень, наразі не хоче визнавати й нових призначень. Посилаючись на Закон про Конституційний Суд, коаліціянти кажуть, що Указ президента про призначення суддів мав бути скріплений підписами прем’єр-міністра та міністра юстиції. Останній вже висловив своє обурення тим, що суддів призначили в обхід Мінюсту. Як наголосив Олександр Лавринович, президент не може призначати суддів, не порадившись з ним і з главою уряду. Коаліція заявила також, що нові судді не можуть вступити на посаду, якщо вони не склали присягу у Верховній Раді.

Втім, призначений на посаду судді КС Степан Гавриш вважає, що присягу йому доведеться складати уже в новообраному парламенті.

А тим часом Конституційний Суд у четвер і в п’ятницю не проводив засідань і не відкрив провадження у справі другого президентського Указу про розпуск парламенту, так само як не оприлюднив рішення припинити розгляд першого Указу, який втратив чинність.

Досі не надійшли до суду і подання щодо звільнених суддів – попри наміри коаліціянтів оскаржити ці звільнення не пізніше п’ятниці. Залишається невідомим також, чи ходять на роботу Пшеничний і Станік, які не визнали свого звільнення. Прес-служба Конституційного Суду коментарів з цього приводу не дає.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG