Спеціальні потреби

Віктрор Ющенко звільнив двох суддів Конституційного Суду


Заступник голови Конституційного Суду Валерій Пшеничний звільнений “у зв’язку з порушенням присяги”. Відповідний Указ Президент Віктор Ющенко підписав 30-го квітня.

Валерій Пшеничний працював у Конституційному Суді за президентською квотою, його призначив на посаду ще 2003-го року Леонід Кучма. Як відомо, саме цей суддя зробив Сюзанну Станік доповідачкою у справі про конституційність Указу Ющенка про розпуск парламенту.

Причини звільнення Пшеничного радник Президента України Микола Полудьонний пояснив у понеділок увечері в ефірі 5-го каналу. За його словами, суддя порушив регламент, коли призначив Станік доповідчкою. За регламентом, це мав зробити сам голова суду Іван Домбровський На думку президентської сторони, Пшеничний порушив також закон “Про статус суддів”, за яким суддя не має права розголошувати таємниці дорадчої кімнати. Попри заборону, Пшеничний розголосив, хто із суддів за що голосував на закритому засіданні 5-го квітня.

Напередодні в ефірі 5-го каналу Микола Полудьонний повідомив також, що в Конституційному Суді готується друге звільнення. Як він зазначив, президент має намір звільнити суддю Сюзанни Станік – у зв’язку з серйозними порушеннями в її діях. Станік сама, без доручення Конституційного Суду, взяла до розгляду справу про президентський Указ. Крім того, підставою для звільнення, за словами Полудьонного, можуть послужити політичні заяви та поведінка судді.

“На мою думку, ця поведінка несумісна із суддівським статусом”, – заявив радник президента.

І як стало відомо за останньою інформацією сьогодні Сюзанну Станік було звільнено з посади судді Конституційного Суду. Формулювання те саме, що й стосовно судді Валерія Пшеничного: “У зв’язку з порушенням присяги”. Указ вже з’явився на офіційному сайті глави держави.

А тим часом проурядова коаліція твердить, що Указ президента про звільнення незаконний.

“Такий крок президента має на меті заблокувати роботу Конституційного Суду”, – сказано у заяві, що з’явилася на офіційному сайті Прем’єр-міністра Віктора Януковича. У документі заявлено протест проти “систематичної практики штампування незаконних указів президентом”.

Повідомляється також, що 50 депутатів підписали нове звернення до Конституційного Суду з вимогою визнати президентський Указ від 30 квітня нелегітимним.

Водночас народний депутат від “Нашої України” Юрій Ключковський підтримав рішення глави держави.

“Конституційний Суд став суб’єктом здійснення політичного рейдерства, діючи методами, які дуже далекі від конституційних і законних. У цій ситуації рішення було правильним”, – заявив народний депутат, якого цитує прес-служба “Нашої України”.

Коментуючи нове подання коаліціянтів до Конституційного Суду, Ключковський зауважив, що жодних шансів на успіх це подання не має, оскільки, за його словами, у Конституці чітко записано, що звільняє той, хто призначив.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG