Спеціальні потреби

Європейська спільнота почула позиції українських лідерів


Провідні українські політики сьогодні доповідали в Європі. Віктор Янукович виступив на сесії ПАРЄ, а Президент Ющенко зустрічався з головою Єврокомісії Хосе Мануелем Баррозу та головою Європарламенту.

Рене ван дер Лінден, голова Парламентської Асамблеї Ради Європи ознайомився з гумором найвищих українських посадовців. Прем’єр Янукович ставлення до себе з боку Європи вирішив змалювати в образний спосіб – анекдотом. Мовляв, якщо у Києві влітку випав сніг – москалі винні. Так і в Європі: якщо в Україні щось не так – уряд та прем’єр винні, підсумував Янукович.

З трибуни Ради Європи Янукович говорив більш правильні речі, зокрема про необхідність компромісу та дотримання законодавства всіма сторонами конфлікту:

“Вихід із ситуації, що склалася, існує. Це дії згідно із Конституцією та рішенням Конституційного Суду. Це продовження переговорів, поки ще є надія на їх успіх”.

Доповідачка з питнаь України Ганне Севернісен відзначила, що виступ Янукович підготували ретельно і говорив він правильні речі, мовляв, прем’єр нарешті зрозумів, що таке Рада Європи.

Почули у Європі і Віктора Ющенка. У Брюсселі він мав зустріч із головою Єврокомісії Хосе Баррозу, якому розповів про всі нюанси українського конституційного процесу і пообіцяв, що силового варіанту не буде за жодних обставин. Ющенко каже, що країна вже отримала низку переваг від нинішньої кризи:

“Ця політична ситуація, вже сьогодні дала нам відповідь на багато питань, які стосуються ролі та місця опозиції, Закону про Кабінет Міністрів, Універсалу національної єдності та багато інших документів, включаючи формування єдиної робочої комісії, яка б працювала над вдосконаленням Конституції. Це також і ті компроміси, до яких сьогодні наблизилися політичні сторони”.

Втім, традиційно Європа виявилася до Ющенка більш привітною, ніж до його візаві. Від спікера Європарламенту Ганса Поттерінга Ющенко отримав пряму підтримку своїх дій. Той сказав, що вибори є саме тим механізмом, який дозволить почути волю народу.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG