Спеціальні потреби

Українське питання розглядатимуть у Європарламенті


Європейський парламент може стати місцем консенсусу української політики. У Брюсселі ініціюють публічні слухання українського питання за участі всіх сторін конфлікту.

Сьогодні у Брюсселі мали заслухати доповіді Міхала Томаша Камінскі щодо мандату на переговори з Україною про нову посилену угоду “Україна-ЄС”. Однак, зважаючи на події в Києві, ці слухання відклали. У Європі не розуміють як і з ким проводити переговори до вирішення кризи. Поки що там просять українців не сприймати це як санкції, це швидше технічний крок, однак він може мати політичні наслідки – каже голова делегації Європарламенту зі співпраці з Україною Адріан Северін.

Вже у процесі ухвалення такого рішення виникла інша ідея – ініціювати публічні слухання українського питання за участі Президента Віктора Ющенка, Прем'єр-міністра Віктора Януковича і представників громадськості.

Все це робиться для того, аби провести діалог, каже пан Северін. Коли саме можуть відбутися такі слухання поки що не відомо, зараз лише відпрацьовують конкретні пропозиції. Другим рішенням, прийнятим на засіданні делегації, Северін назвав намір направити в Україну добре підготовлену комісію для моніторингу ситуації.

“Третє – це прохання до всіх сторін поважати рішення Конституційного Суду, яким би воно не було. Ми не відстоюємо інтересів якоїсь із сторін і не захищаємо наших власних. Для нас прозахідний політик той, хто поважає верховенство права і демократичні цінності”, – відзначив депутат Європарламенту Адріан Северін.

Дебати щодо українського питання також заплановані на черговій сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG