Більше двохсот делегатів із шістдесяти семи країн зустрілися у Вашингтоні на конференції, влаштованій Глобальною виборчою організацією – міжнародною неприбутковою установою, що підтримує розбудову демократичних суспільств. На цьогорічному зібранні обговорювалися питання того, як скористатися прогресом ХХІ-го століття для проведення чесних виборів. Серед учасників конференції був також голова Центральної виборчої комісії України Ярослав Давидович.
Заступник Держсекретаря США Пола Добрянські говорить, що демократія є найкращою формою урядування для країн, які вирішують глобальні проблемами:
“Ми гадаємо, що докази цього є вражаючими, адже ефективна демократія в цьому питанні краще від репресивних урядів вирішує глобальні проблеми, такі як інфекційні хвороби, використання природних ресурсів, торгівля людьми чи інші види транснаціональної злочинності”.
За словами Поли Добрянські, ефективна демократія є тим явищем, яке розвивається в країні природнім шляхом, і не піддається тиску із зовні:
“Для розвитку демократії не достатньо перейняти ту чи іншу модель. Демократія повинна відображати традиції і реалії кожної окремої країни”.
Конференція Глобальної виборчої організації зібрала представників різних сфер організації виборчого процесу з усього світу, щоб вони мали змогу обговорити нинішні виклики демократичним процесам в їхніх країнах. Серед них використання і вплив технологій на виборчий процес.
Діана Дейвідсон з Канади говорить, що її країна працює над електронним методом
обрахунку бюлетенів, який вже запроваджено в кількох американських штатах. За її словами, уряди мають приділяти дедалі більше уваги розвиткові технологій і комунікацій, як наприклад підвищення ролі Інтернет-форумів у політичних дебатах.
Представник виборчої комісії Канади Діана Дейвідсон зазначила: “Ми знаємо, що в Канаді чимало партій і кандидатів дедалі частіше використовують Інтернет у виборчих кампаніях. І тоді постає питання, чи вже настав той час, щоб почати регулювати використання таких схем”.
Інтернет вже відіграє велику роль в президентських перегонах у США, хоча до них й залишилося більш ніж півтора роки. Деякі кандидати сподіваються використати Інтернет для самореклами. І навіть задовго до голосування, яке має відбутися у листопаді 2008-го року, політичні відео-ролики широко циркулюють в Інтернеті в різноманітних формах – від переконливих заяв кандидатів до провокаційних пародій.
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1