Спеціальні потреби

Агенти ФБР іноді перевищують свої повноваження


Під час слухань у Сенаті директор ФБР Роберт Мюллер визнав, що подеколи його агенти, отримуючи доступ до приватних телефонних розмов та електронної пошти, перевищують свої повноваження. Згідно з ПАТРІОТ-актом, ФБР отримало право прослуховувати телефонні розмови, читати листи громадян та відслідковувати їхні банківські рахунки. Замість санкції суду ФБР може використовувати так звані листи національної безпеки. Банки, Інтернет-провайдери та телефонні компанії, отримавши такого листа, зобов’язані надати інформацію про своїх клієнтів.

Роберт Мюллер звітував перед Юридичним комітетом Сенату, члени якого звинуватили ФБР у тому, що агентство, здійснюючи розслідування, зловживає своїми повноваженнями.

Сенатор Патрік Легі заявив, що доповідь головного інспектора Міністерства юстиції наводить докази того, що ФБР зловживає листами національної безпеки, отримуючи доступ до телефонних розмов та фінансової інформації американців.

Листи національної безпеки – це новий засіб, покликаний допомогти проводити розслідування, який з’явився у ФБР негайно після терористичних атак 2001-го року. Тепер агенти не зобов’язані отримувати дозвіл суду для того, аби збирати записи телефонних розмов та листи електронної пошти. Все, що їм потрібно, це – надати ці листи до спеціального суду. І агенти цим правом зловживали.

Директор ФБР Роберт Мюллер заявив: "Я беру на себе відповідальність за ці недоліки. І обіцяю, що агентство здійснить всі необхідні кроки, аби подібного не трапилося у майбутньому".

Також Роберт Мюллер запевнив, що ФБР вже запровадило нову процедуру обліку цих листів. Деякі сенатори запропонували обмежити повноваження, які були надані ФБР для боротьби з тероризмом. Але Мюллер заперечив, кажучи, що якщо б ФБР мало їх раніше, то і атак могло б не статися:

"Якщо б у нас був цей механізм у 2001-му році, то ми змогли б ідентифікувати терористів, а також, завдяки листам національної безпеки, змогли б з’ясувати, хто ще задіяний у підготовці терористичних атак".

Після того, як Мюллер визнав проблему та запевнив, що зробить все, аби її вирішити, два впливові члени Комітету від Республіканської партії заявили, що вони будуть протистояти будь-яким змінам повноважень, наданих ФБР.

XS
SM
MD
LG