Спеціальні потреби

Слава акторів може служити добрим справам


Подвійну роль розважальників та активістів знаменитості відіграють вже віддавна. Нині ж, мало не кожна зірка відома причетністю до громадських справ. Деякі нарікають, що зірки беруться за них лише, щоб виставити себе на показ.

Багатьом не подобається, що знаменитості, хоча і проводять багато часу скажімо з хворими на СНІД у Африці, утім не гребують повернутися до екстравагантного стилю життя удома.

Між тим допомоги уславлених завжди потребує Організація Об’єднаних Націй. Під її егідою здавна ведеться програма: Посли доброї волі. Нині значну роль у ній відіграє кіноакторка Анжеліна Джолі. Представник програми Управління верховно комісара ООН у справах біженців Тим Ірвін – каже, що зірки, з якими він співпрацює, добре розуміють важливість того, що вони роблять. Вони дуже активні, а часто навіть повністю беруть на себе витрати за цю місію.

Багато хто із уславлених запевняє: я це роблю, бо не можу залишатися байдужим. Актор Джон Клуні, наприклад, каже: “Хочеться заволати на увесь голос: “Люди, що з вами!” Ми всі сидимо по домівках та далі розмов про те, що там гинуть люди, не йдемо”.

Утім причетність знаменитостей якщо і має, то зовсім незначний вплив на рішення громадськості підтримати, чи не підтримати того чи іншого добродійного починання. Таких висновків дійшла на підставі опитувань комунікаційна фірма “Коун Інкорпорейтед”, зусилля якої спрямовані на побудову взаємодовіри між людьми. Після опитування, приблизно тисячі реципієнтів, дослідники дійшли висновку, що знаменитості – найменш впливовий чинник у рішеннях людей. Натомість найбільший вплив на нього мають члени родини та друзі. Однак скептицизм стосовно ролі зірок у громадських починаннях не засмучує володарку Оскара Ніколь Кідман:

“Цинізм не викорінити. Не слід журитися, якщо пігулка матиме гіркий присмак. Це не повинно нас знеохочувати. Бо якщо життя зробило значний подарунок, обов’язок кожного з нас – повернути цей борг”.

Як би зірок не критикували за, мовляв, елементи меркантильності у добродійній діяльності, правди не приховати: їм легше доносити свої заклики до найвпливовіших політичних діячів світу. Скажімо, рок-зірка Боно обговорив проблеми СНІДу в Африці з Президентом Бушем. А кіноакторка Анджеліна Джолі заручилася підтримкою у допомозі біженцям Держсекретаря США Кондолізи Райс. Отже висновок коментарів не потребує: слава здатна і повинна служити загальному добру.

XS
SM
MD
LG