Спеціальні потреби

США можуть легалізувати 11 мільйонів іммігрантів


Імміграційна реформа знову на порядку дня американського Конгресу. Торік законодавцям не вдалося дійти компромісу у ряді важливих питань для схвалення цього документа. Найскладнішим з них виявилася можливість проголошення легалізації понад 11 мільйонів нелегалів, які мешкають в Америці.

Міністр внутрішньої безпеки США Майкл Чертоф вважає, що у результаті ініційованої Президентом Бушем кампанії посилення безпеки на південних кордонах реально зменшився наплив нелегальних іммігрантів з Мексики та інших країн. За три квартали з часу початку проведення “Операції Джапмстарт” кількість людей, які нелегально перетинають кордон помітно зменувалася.

На слуханні юридичного комітету Сенату Чертоф заявив, що зміцнення кордонів є першим і важливим кроком у реформуванні імміграційної системи. Утім Адміністрація Буша, за його словами, готова працювати з демократичним Конгресом для ухвалення всебічного документа.

Між тим члени як Демократичної, так і Республіканської партій ставлять під сумнів успіх цієї реформи без того, аби спочатку легалізувати мільйони незареєстрованих робітників у США. Деякі законодавці занепокоєні тим, що реформа стане своєрідною амністією для нелегалів і посилить наплив робочої сили з-за кордону.

Минулого року контрольований республіканцями Сенат ухвалив проект реформи, представлений Президентом Бушем, однак Палата представників не підтримала документа. Голова сенатського юридичного комітету Петрик Лейгі вважає, що адміністрація має більше зробити, щоби продемонструвати свою підтримку імміграційної реформи.

Серед пропозицій вирішення проблеми нелегалів є створення програми робочих віз, жорсткий контроль на робочих місцях і створення умов для отримання громадянства США.

XS
SM
MD
LG