Спеціальні потреби

Пташиний грип: ООН закликає бути пильними


Представник Продовольчої і сільськогосподарської програми ООН закликав бути пильними у зв’язку із новою хвилею захворювань пташиним грипом останнім часом в Азії та Африці.

За словами Хуана Луброта, який очолює ветеринарний відділ, новим випадкам не варто дивуватися, оскільки вони мають сезонний характер. Поширенню віруса в цей період року сприяє холодна погода і часті поїздки людей за кордон. На думку Луброта уряди усіх країн мають бути уважними і вжити активних заходів у плані моніторингу, виявлення і швидкої реакції.

Нещодавно влада Таїланду підтвердила другий від початку року випадок захворювання пташиним грипом серед курей у північносхідній частині країни на кордоні з Лаосом. Серед двох тисяч обстежених курей у деяких аналізи показали присутність смертоносного штаму H5N1. Усіх курей довелося вбити. З початку спалаху пташиного грипу у 2003-му році у Таїланді зареєстровано 25 випадків захворювання людей, 17 із них померло.

З’явилася також інформація про спалахи пташиного грипу на птахофермі на Півдні Японії. Із 11 обстежених курей в одної виявили вірус пташиного грипу, хоча поки що не зрозуміло, який саме штам.

XS
SM
MD
LG