Спеціальні потреби

Верховна Рада не прийняла вимог опозиції


Український парламент сьогодні таки не розглянув закону про тарифну політику та зміни до бюджету, які передбачали підвищення соціальних платежів та пенсій. Антикризова коаліція не погодилася на вимоги опозиції.

Вже зранку всі чекали, що опозиція блокуватиме трибуни. Але трибуни заблоквали представники Антикризової коаліції, для того, аби забезпечити роботу парламенту і не допустити до трибуни опозиціонерів. Вони кажуть – розмови про зниження тарифів – це популізм, і звинувачують лідерку опозиції Юлію Тимошенко у бажанні нашкодити Януковичу. Олександр Стоян із Фракції регіонів заявив:

“Деякі політики так люблять свій народ, що готові задушити його в обіймах. Ось саме таку любов до свого народу демонструє опозиція. Пропонуючи популістські соціальні закони, вони ставлять за мету зруйнувати перші позитивні досягнення уряду Януковича у сфері економіки, та сфері соціального захисту. Зірвати роботу Антикризової коаліції у Верховній Раді України”.

Опозиціонери кажуть, що не розуміють, чому до блокування трибуни вдається саме влада і заявляють, що влада не хоче проводити в Україні соціальну політику.

В’ячеслав Кириленко дійшов таких висновків: “Весь світ розуміє, коли до заходів протесту в парламенті вдається опозиція. Зрозуміло - у такий спосіб вона відстоює свої права. Коли парламентську трибуну блокує правляча більшість, по суті сам уряд, це означає, що всі розмови про стабільність в країні, про уряд професіоналів, про спокій і затишок – не більше, ніж неправда”.

Вчорашні звинувачення віце-перм’єра Табачника на адресу опозиції, мовляв, найбільше тарифи зросли там, де при владі БЮТ та “Наша Україна”, сьогодні спростовував Олександр Турчинов:

“Ми чуємо блюзнірські заяви про те, що уряд дбає про людей і вважає, що тарифи занадто підняті. Шановні колеги, я би запропонував дуже простий експеримент усім, хто бачить і чує Верховну Раду. Слід робити аналіз не за словами, а за справами”.

Питання тарифів вочевидь не може не турбувати уряду Януковича. Як показує соціологія, його ретийнг знижується не в останню чергу через те, що саме з ним люди пов’язують зростання тарифів. Однак, Антикризова коаліція вперто відмовляється навіть розглядати питання, які б дозволили вирішити цю проблему, заявляючи, що над цим працює урядова комісія.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG