Спеціальні потреби

Закон про Кабмін опублікували у пресі


Сьогодні в Україні таки надрукували Закон “Про Кабінет Міністрів”. Водночас, Секретаріат Президента не визнає чинності цього документа. Детальніше про це у розмові Ігора Гулявого із київською корепсонденткою Вікторією Сюмар.

ІГ: Вікторіє, що кажуть пердставники різних гілок влади з приводу опублікування цього документа?

ВС: Головним питанням є те – хто визнає закон, який сьогодні був надрукований у газеті “Урядовий кур’єр”. Як і очікували, про повну легітимність цього документа заявив голова Верховної Ради Олександр Мороз, який його, до речі, і підписав. Такої ж думки дотримується Прем’єр-міністр Янукович, саме його уряд розробляв цей документ. Внаслідок ухвалення закону відбувається серйозний перерозподіл повноважень саме на користь Кабінету Міністрів.

Секретаріат Президента не визнає чинності опублікованого документа і вже сьогодні пообіцяв подати подання до Конституційного Суду, який має визначити, чи діятиме цей закон в Україні.

ІГ: Коли Конституційний Суд розгляне це питання, і як за цей час розподілятимуть повноваження?

ВС: Це якраз найголовніша проблема, оскільки Кабінет Міністрів вже готовий працювати за цим законом, а Секретаріат Президента, очевидно, не визнаватиме за ним таких прав.

Конституційний Суд має сам визначити, чи розглядатиме він це подання швидше від інших. Нагадаємо, що цей орган не функціонував в Україні кілька років і там назбиралося чимало справ та звернень президента і прем’єра, оскільки в дію вступила фактично змінена Конституція і це призвело до багатьох непорозумінь.

Буде засідання Конституційного Суду, яке визначатиме коли розглядати ці звернення. Можливо їх розглядатимуть у порядку загальної черги і це буде лише через кілька років.

ІГ: Фракція “Наша Україна” сьогоні ініціювала відставку спікера Олекснадр Мороза. Що відомо з цього приводу?

ВС: Нашоукраїнці вважають, що Олександр Мороз підписавши цей закон, грубо порушив українське законодавство та ігнорував Конституцію. Юлія Тимошенко також заявила про те, що її фракція готова голосувати за відставку Мороза, оскільки, як вона зазначила, голова Верховної Ради зрадив своїх виборців і спотворив обіцянки, які їм давав.

Однак голосів БЮТ та “Нашої України” не достатньо для відставки спікера, поза тим Мороз має підтримку Антикризової коаліції. Виглядає на те, що зроблені заяви не матимуть жодних наслідків.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG