Спеціальні потреби

Офіційний Київ осуджує смертну кару


Офіційний Київ висловив своє ставлення до страти в Іраку Саддама Гусейна. У коментарі речника міністерства іноземних справ України зазначається, що Україна закликає усі країни скасувати смертну кару.

Останній передноворічний день всі українські телеканали говорили про подію, яка не має відношення до України – про страту Саддам Гусейна. Ця ж подія увійшла до переліку найважливіших подій минулого року у світі за оцінками українських журналістів та експертів. Це приклад для будь-якого диктатора, але головне питання – чи призведе це до миру в Іраку і мусульманському світі? Однозначної відповіді на це ніхто не знає.

Офіційний Київ не стримався від коментарів у цій ситуації.
Речника МЗС каже: “В Україні виходять з того, що притягнення до відповідальності колишнього керівництва Іраку за злочини проти власного народу та проти людства є важливим елементом у процесі внутрішньої стабілізації країни.”

Водночас далі зовнішньополітичне відомство України наголошує, що виходячи із загальнолюдських цінностей та гуманітарних міркувань, Україна виступає проти такої міри покарання як смертна кара, скасувала її у себе і закликає до цього інші країни.

В Україні побоюються подальшої ескалації екстремізму та насильства в Іраку. Адже для стабілізації ситуації в цій країні Україна надсилала до Іраку власні миротворчі війська, і восьмеро українських солдатів загинули задля миру у тій країні. Тепер МЗС також наголошує, що Україна підтримує зусилля міжнародного співтовариства та влади Іраку, яка має на меті стабілізувати становище, відновлення миру і злагоди в державі.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG