Спеціальні потреби

Тарасюк коментує рішення про свою відставку


Рішення про свою відставку Борис Тарасюк називає нелегітимним і очікує поновлення на посаді. Про це щойно звільнений міністр закордонних справ заявив на прес-конференції в Києві.

Верховна Рада не має права звільняти міністра закордонних справ, призначеного президентом. У цьому переконаний Борис Тарасюк. Як він твердить, два міністри – оборони і закордонних справ, що призначаються до уряду за поданням глави держави, звільнятися мають так само за його поданням. Те, що в Основному законі не прописаний порядок звільнення, каже Тарасюк, свідчить лише про недосконалість переписаної поспіхом Конституції. Вирішувати колізію – справа Конституційного Суду, а не народних депутатів:

«Однозначно є дуже сильний сумнів відносно правомочності сьогоднішнього голосування по міністру закордонних справ. І остаточну крапку в цьому питанні може вирішити лише Конституційний Суд».

Коментуючи на прес-конференції свою відставку, Борис Тарасюк дав зрозуміти, що у відставку не збирається:

«Я відставок в принципі не боюсь. Тому що вже ходив у відставку... В той же час, враховуючи нелегітимність цього рішення, я не виключаю того, що будуть відновлені правові підстави для продовження моєї діяльності на посаді міністра закордонних справ».

Раніше багато аналітиків висловлювали думку про те, що “Антикризова коаліція” не наважиться звільняти міністра-західника напередодні планованого візиту Віктора Януковича до Сполучених Штатів і відкладе, до часу, політичну розправу. Але цього не сталось. Як вважає глава зовнішньополітичного відомства, демарш вплине на результати візиту прем`єр-міністра до США: «Я без зайвої скромності можу сказати, що вплине», - сказав Тарасюк.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG