Спеціальні потреби

Українцi коментують результат виборiв у США


Коментуючи перемогу демократів у Конгресі США, українські експерти прогнозують можливість певних змін у американській політиці. Наші київські кореспонденти поцікавилися думкою як аналітиків, так пересічних українців.

Політичний оглядач Дмитро Губенко серед тих, хто вiтає перемогу демократiв на виборах у США:

«Якщо говорити про традиційні уподобання певних політичних партій стосовно України, то це звичайно, республіканці. Українська громада в США традиційно голосувала за республіканців тому, що саме ця партія є найбільшим ідеологічним суперником Радянського Союзу. І тому вона буде опосередковано сприяти визволенню України з-під радянського іга. Але за останні роки ця різниця між партіями дещо стерлася. І про це свідчить зростання популярності демократів серед українців Америки. Я би сказав, що Україну зміна більшості у Конгресі зачепить досить опосередковано. Про позитивний сенс можно говорити тому, що до влади прийде та група, яка дуже послідовно критикує Росію та путінський режим. Зокрема саме серед демократів є особи, які найкритичніше налаштовані щодо Путіна. Можна очікувати, що США будуть більш прихильніше ставитися до України як певного бар`єра на шляху російської експансії в Європу».

Що ж до пересічних українців - вибори в американський Конгрес не є для них темою обговорення номер один. Ті ж, хто цікавиться міжнародною політикою, називають поразку партії Джорджа Буша закономірною:

- «А чому саме він зазнав поразку? Мабуть за свою політику. Це ж їхня країна – їм видніше, кого обирати».

- «Це добре для суспільства, коли одні політичні сили перемагають, інші – йдуть. Нормально розвинуті суспільства розвиваються циклічно. Одні приходять – інші йдуть. Вони можуть зробити висновки зі своїх помилок, з`являється відчуття у людей, що вони не завжди при владі. Це – рушій прогресу в суспільстві. Мені демократи – краще. Для України – також».

- «Мені здається, що вони там усі однакові. Я Америку вважаю своїм самим заклятим ворогом. Тому, що вони нав`язують нам НАТО, нав`язують свої «ніжки Буша».

- «Я побачив, що політика республіканців, яких очолює Буш, зазнала краху. Вона непопулярна в народі. Все, що несе із собою агресію – ніяким народом не схвалюється. Тому я радий за демократів. Я за них давно вболіваю».

XS
SM
MD
LG