Спеціальні потреби

Якi пiдсумки десятого самiту Україна-Євросоюз?


В Україні обговорюють підсумки десятого саміту Україна-ЄС. Зокрема, заяву президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозо про право України в майбутньому розраховувати на членство в Євросоюзі. Чи означає це початок реального зближення?

На відміну від Президента Ющенка, який заявив, що відносини України та ЄС після саміту вийшли на якісно новий рівень, українські експерти не схильні переоцінювати значення гельсінських домовленостей. «Позитивний сигнал» з Євросоюзу директор Iнституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко називає не більш, ніж дипломатичною грою формулювань. Єдиний реальний поступ, каже аналітик, - це підписання візових угод:

«Це корисна річ принаймні для частини українських громадян, які отримають полегшений доступ до багаторазових європейських віз. З української точки зору – це лише перший крок на цьому шляху. А остаточним має бути зняття візового режиму до українських громадян з боку ЄС».

Пересічні українці в деталі саміту не входять, втім, як свiдчить наше мiнi-опитування, у зближенні з Євросоюзом – здебільшого зацікавлені.

- «Потрібно в Європу, а не до Росії».

- «Треба дружити з багатими людьми, а не з бідними. Тому, що бідні з бідними – це породжує ще другу бідність. А багаті люди – вони більш культурні, мені так кажеться».

- «Я думаю, ми ще не готові до Євросоюзу. Не готові – бо наші люди негідно поводяться. По вулицях ходять, плюють, ображають один одного. Насінням плюються. В Європі не повинно такого бути.

- «Обов`язково ми там будемо. Але все залижить від влади, яка буде».

- «А я думаю, я вже європейка. Україна – в центрі Європи – то ми самі, що не є європейці».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG