Спеціальні потреби

Деякі «помаранчеві» міністри не хочуть йти


Наша Україна не називає конкретного часу відкликання своїх міністрів з уряду, заявляючи при цьому, що питання їх відставки вирішене. Водночас ті “помаранчеві” міністри, які пройшли до уряду Януковича за президентською квотою, не збираються залишати Кабмін.

Хоч Наша Україна офіційно оголосила про перехід в опозицію, вона не поспішає відкликати з уряду своїх міністрів. Партія ще не визначилася з терміном подання заяв про відставку міністрів-нашоукраїнців, і коли це станеться, важко прогнозувати, -- заявив у вівторок журналістам лідер фракції Роман Безсмертний. За його словами, питання розглядають у постійному діалозі з президентом України, з партіями, що входять до блоку. При цьому Безсмертний запевнив, що рішення про відставку вже прийнято і його реалізація – лише питання часу.

В той час як члени новоспеченої опозиції – міністр культури Ігор Ліховий, міністр у справах сім`ї, молоді та спорту Юрій Павленко, міністр юстиції Роман Зварич, міністр охорони здоров`я Юрій Поляченко – потроху пакують валізи, ті помаранчеві міністри, які потрапили до біло-блакитного уряду за президентською квотою, не збираються залишати Кабінет. Чутки про відставку міністра закордонних справ Бориса Тарасюка спростував у вівторок МЗС. Розмови про те, буцімто Тарасюк написав заяву, речник міністерства Андрій Дещиця назвав спекуляціями:

«Нічого не змінилося, міністр залишається на своїй посаді, виконує обов`язки, і рішення щодо його подальшого перебування залежить від президента... І мушу сказати, що Борис Іванович успішно справляється».

Міністр оборони Анатолій Гриценко, який також перебуває на посаді за президентською квотою, ще у понеділок заявив, що ніякої заяви не писав і піти може тільки у двох випадках – якщо сам так вирішить чи якщо цього захоче президент. У вівторок Гриценко, перебуваючи в Тернополі, привітав перехід Нашої України в опозицію, назвавши це “чесним і відповідальним” кроком. При цьому керівник оборонного відомства висловив сподівання, що і в разі відставки міністрів від Нашої України уряд працюватиме ефективно.

Поряд з Борисом Тарасюком і Анатолієм Гриценком, не збирається йти з посади і ще одна людина президента в уряді Януковича – міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Перебуваючи в Івано-Франківську, головний міліціонер заявив, що вважає шкідливим свій відхід із займаної посади як представника демократичних сил, і на “здачу постів” погодиться лише в тому разі, якщо так вирішить президент.

XS
SM
MD
LG