Спеціальні потреби

В курдському регіоні Іраку почали вирощувати виноград


Виноград в Іраку вирощується вже протягом більш ніж п'яти тисяч років. Під час правління Саддама Хусейна виноградники північного Іраку були фактично знищені через війни, конфлікти і не бережне поводження з ними.

Сьогодні ж питання безпеки заважають зайнятися реконструкцією в більшій частині Іраку. Втім, в північному регіоні Іраку американські зусилля спрямовані на те, аби допомогти селянам повернутися до цього бізнесу. У 1987 році армія Саддама Хусейна напала на село, в якому мешкав Могамед Саліма, змусивши останнього залишити свої виноградники і втекти в сусідню Туреччину. «Коли ми утекли в Туреччину, араби принесли овець, щоб ті паслися на плантаціях. А потім вони спалили поля», - говорить він.

Сьогодні Салім разом з іншими фермерами вдаються до допомоги американців, щоб відбудувати їхні виноградники і замінити імпортований в Ірак виноград фруктами, вирощеними на місці. Садівник Зугаїр аль-Аміл говорить, що цей проект використовує різноманітні сучасні методи, щоб отримати якісну розсаду. «Якщо ми це робитимемо, то вже за два-три урожаї зможемо отримати якість набагато кращу», - додає Зугаїр.

Для фермера Камара Могамеда урожай вже є настільки багатим, що він збирає його більше, ніж може продати у цьому регіоні. Тепер єдина його проблема, як сам зізнається, це знайти ринок, де можна було б продавати цей виноград. Щоб зробити Ірак знову самостійним в вирощуванні винограду, потрібно більше грошей. Дуґлас Лейтон - директор курдистанської корпорації з розвитку говорить, що це хороша можливість для деяких підприємливих інвесторів: «Якщо люди хочуть увійти сюди і допомогти розвивати це спільними зусиллями, а також будувати плантації, що даватимуть їжу, і якщо вони мають маркетингові здібності, то тут є величезний потенціал для величезних прибутків».

Разом з тим Могамед, бажаючи збільшити свої прибутки перетворюючи виноград у сік та ізюм, як більшість набожних мусульманських фермерів у регіоні, не хоче, щоб з його винограду виготовляли вино.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG