Спеціальні потреби

Наша Україна, як виглядає, йде в опозицiю


Українські політики з нетерпінням чекали сьогоднішнього дня. Оскільки пропрезидентський блок Наша Україна обіцяв саме у середу визначитися, чи приєднається до широкої коаліції, чи піде в опозицію. Виглядає, що фракцiя обрала останнiй з двох варiантiв. Про це стало вiдомо пiсля засідання парламентської фракції блоку, яке вiдбулося в другiй половинi дня. І про його результати Володимир Звiглянич говорив з нашим київським кореспондентом Русланом Дейниченком.

ВЗ: Отже, насамперед, чи ухвалено на засіданні якесь рішення?

РД: Наша Україна вирішила не входити до широкої коаліції. Рішення про це ухвалили після багатомісячних переговорів із потенційними партнерами – Партією регіонів, соціалістами та комуністами. За словами лідера парламентської фракції блоку Романа Безсмертного, офіційно про перехід в опозицію оголосять у четвер. Наша Україна також вирішила відкликати з уряду своїх міністрів.

Очевидно лідерам блоку так і не вдалося переконати потенційних партнерів з антикризової коаліції без будь-яких застережень винконувати положення Універсалу національної єдності. На засідання «нашоукраїнців» прийшов Віктор Янукович. За деякими даними, прем`єр переконував Нашу Україну залишитися в коаліції. Ймовірно, причиною неуспіху переговорів виявилася непоступливість комуністів. Умови, які пропонували «нашоукраїнці», вони назвали неприйнятними.

ВЗ: Як відомо, до Нашої України входить декілька політичних партій. Які настрої панують серед учасників блоку?

РД: Ще в середу зранку лідер Руху Борис Тарасюк повідомив, що очолювана ним політична сила переходить в опозицію. Раніше подібні заяви робили окремі члени партії «Собор» та Конгресу українських націоналістів. Деякі депутати, скажімо як Микола Катеринчук, навіть погрожували вийти з партії, якщо Наша Україна приєднається до коаліції з «регіонами». Втім, в блоцi є й тверді прихильники широкої коаліції. Тому не виключено, що поки що третя за чисельністю фракція парламенту втратить декількох депутатів.

ВЗ: Чи рішення про перехід в опозицію вже остаточне? Чи є якісь шанси, що Наша Україна передумає?

РД: Звичайно, така ймовірність є. Тим більше, що спікер Олександр Мороз закликав «нашоукраїнців» знову сісти за стіл переговорів за участю президента. Втім, багато буде залежати від позиції «регіонів». Саме вони, чи не найбільше зацікавлені в існуванні широкої коаліції. Нині до парламеньської більшості входить трохи більше необхідних 226 депутатів. Вихід будь-якої фракції означатиме розвал коаліції і відставку уряду. За таких умов нечисленні фракції комуністів та соціалістів матимуть потужний важіль впливу на Партію регіонів. Щоправда, прихід до коаліції Нашої України замість КПУ не надто змінить розклад сил. Навряд чи хтось захоче віддавати «нашоукраїнцям» так звану золоту акцію.

Відео - найголовніше

Чого очікувати від промови Байдена до нації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG