Спеціальні потреби

Триває конфлікт між Грузією та Росією


Помітно охолонули стосунки між Росією та Грузією. Тбілісі офіційно звинуватив кількох російських офіцерів у шпигунській діяльності. Офіційна Москва каже, що своїми діями Тбілісі намагається позбутися російської військової присутності в Абхазії та встановити свій власний контроль у цій колишній автономній республіці.

Мешканці грузинської столиці Тбілісі привітали рішення суду залишити чотирьох російських офіцерів у в'язниці ще на два місяці за звинуваченнями у шпигунстві.

Ґіві Нодіа:

"Незалежність нашої країни багато значить для нас, і ті, хто шпигує проти Грузії й хочуть послабити нашу країну, повинні бути покарані. Я погоджуюсь з кроками нашого уряду."

Нана Мачаідзе:

"Росіяни, які шпигують проти Грузії й грузинські громадяни, які співпрацюють з російськими шпигунами, повинні бути покарані. Вони цього заслуговують."

Суд також продовжив термін арешту 10 грузинських громадян, звинувачених в участі у російському шпигунському колі.

Відносини між двома країнами досягли своєї найнижчої точки за багато років після арештів минулої середи.

Росія відкликала свого посла з Тбілісі та евакуювала частину своїх дипломатів і їх родин з Грузії. Російське міністерство закордонних справ радить своїм громадянам утриматись від подорожей до Грузії з міркувань безпеки. Російське посольство припинило видачу віз грузинським громадянам.

У суботу Росія оголосила, що вона відкладає заплановане до 2008 року виведення своїх військ та двох військових баз з Грузії. Військові напряму пов'язали це рішення з посиленням напруження в регіоні, у якому, за їх словами, винна грузинська сторона.

Пізно у п'ятницю міністр оборони Грузії заявив, що Росія не повинна брати участь у розв'язанні диспутів в Абхазії та Південній Осетії, які відкололися від Грузії.

Відносини між двома країнами погіршувалися з того часу, як прозахідний президент Грузії Михаїл Саакашвілі прийшов до влади у результаті революції троянд 2003 року і пообіцяв вивести країну з російської сфери впливу, а також приєднати Грузію до НАТО у 2008 році.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG