Спеціальні потреби

Вiктор Янукович вдруге побував у Брюсселi


Український прем`єр сьогодні відвідав Брюссель, де зустрівся із керівниками європейських інституцій. З подiбним вiзитом в європейськiй столицi Вiктор Янукович побував лише тиждень тому. На цю тему Аня Дидик розмовляла з нашим київським кореспондентом Русланом Дейниченком.

АД: Руслане, насамперед, як пояснює Вiктор Янукович необхідність вже вдруге за тиждень повертатися до Бельгії?

РД: Cам Віктор Янукович пояснює це просто – мовляв, під час попереднього візиту не зміг зустрітися із головою Європейської комiсiї Жозе Мануелем Баррозо – той був у Ліссабоні. Відтак знадобився ще один візит. Однак, оглядачі кажуть, що ця поїздка - ще одна нагода нагадати про себе європейським чиновникам. Адже у пана Януковича на Заході стійкий імідж про-російського політика. Можливо, консультанти прем`єра переконали його в необхідності зламати цей образ. До того ж вибудовування особистих зв`язків із європейськими політиками ймовірно додасть ваги прем`єру в його конфлікті із президентом, який, виглядає, стрімко втрачає вплив не тільки на економічну політику в державі, а й на зовнішню.

АД: А які питання зараз на порядку денному в стосунках України з ЄС?

РД: Наймовірніше - головне питання, яке цікавить прем`єра - це лібералізація торгівлі. Не секрет, що українські металурги втрачають ринки збуту в Росії. Тому для цих меткомбінатів, власники яких однопартійці прем`єра, важливо знайти нові ринки для своєї продукції. Поки що ЄС захищається від українського прокату та труб високими митами та квотуванням. Тож зона вільної торгівлі значно полегшить українським виробникам доступ на один із найбільших у світи ринків. Тож усі заяви пана Януковича в Брюсселі мали б тішити європейців. Зокрема й обіцянка забезпечити безперебійне постачання газу взимку. Мовляв, в українських підземних сховищах – палива вдосталь.

АД: Як європейські чиновники сприйняли заяви Віктора Януковича?

РД: Публічна реакція європейських чиновників на заяви українського прем`єра – дуже схавальна. Оглядачі зауважують, що Янукович впевнено ламає свій імідж фальсифікатора виборів та неосвіченої людини із кримінальним минулим. Все частіше і політики і преса називають його прагматичним та передбачуваним політиком.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG