Спеціальні потреби

Про нову опозицію в парламенті і поза ним


В Україні триває процес створення опозиції. Парламентською опозицією назвала себе Юлія Тимошенко, але об’єднання відбувається і поміж позапарламентськими партіями.

Останні події в країні мало кого залишилися байдужим. Психіатри стверджують, що протягом останнього місяця, тобто у період політичної кризи в Україні, різко збільшилась кількість психічних порушень у різних формах та захворювань. І це є світовим рекордом!

Такі висновки від фахівців Всесвітньої організації охорони здоров’я повідомляють українські ЗМІ. Це сталося через розчарування в політиках, обман, зраду та недотримання принципів.

Втім, все, що відбулося не могло, не подіяти і на самих політиків. Нова конфігурація влади диктує потребу у новій конфігурації опозиції. Якщо з парламентом все зрозуміло – там головною опозиціонеркою буде Юлія Тимошенко, то поза парламентом в опозиції знову з’являються ті, хто півтора роки тому в ній і був. «Патріотичний блок» - так називатиметься об’єднання націонал-демократичних сил, про ініціювання якого сьогодні в Києві заявив лідер Української Народної Партії Юрій Костенко.

Зазвичай, українським націонал демократам об’єднуватися складно, про це, навіть, є жарт –мовляв, українці об’єднаються лише перед розстрілом. Однак, зараз шанс є , адже поодинці дрібні партії навряд чи здатні ефективно протистояти новим, але досвідченим технократам із влади. Патріотичний фронт – назва робоча, як і варіанти того, хто увійде до об’єднаної опозиції. Поки що ухвалене принципове рішення – там будуть не лише праві, але й ліві партії, зокрема не виключена співпраця з БЮТ.

Загалом про необхідність об’єднання говорили всі ті, хто змушений був звернути свої намети на пост майдані, що виник у розпал кризи. Говорить один із лідерів УНА УНСО Ігор Мазур:

«Уряд, що б у ньому не зібралося, став реальністю. Думаю сьогодні, в переддень п’ятнадцятої річниці незалежності, головним для нас є об’єднати патріотичні сили, щоб надалі спільно підтримувати державність і дії президента».

Щодо президента всі майбутні опозиціонери поки що висловлюються обережно. Мовляв, буде опозиція, якщо будуть рішення, що йтимуть всупереч майданним деклараціям.

Про свою опозиційність до президента вже чітко заявила ПОРА, яка влаштувала на Банковій прощання з Президентом Ющенком. Ймовірно, що всі ці сили будуть працювати в опозиційному полі.

Однак, велике питання, чи будуть згодні вони об’єднатися з єдиним центром. Поки що перша перепона довкола такого об’єднання – літні відпустки, всі втомилися і поїхали відпочивати. Тож всі об’єднавчі процеси переносяться на осінь.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG