Спеціальні потреби

Єхануров звітує про роботу Кабінету


Виконувач обов'язків керівника українського уряду Юрій Єхануров не має наміру працювати в кабінеті, який очолюватиме Віктор Янукович. Про це він сьогодні заявив під час звітної доповіді. У ній Єхануров також заявив, що українська економіка знаходиться на підйомі і пояснив це незастосуванням його кабінетом адміністративних методів управління.

Менше року Юрій Єхануров обіймав посаду керівника українського уряду. На прем'єрській посаді він змінив Юлію Тимошенко. Як він каже, президент поставив перед ним амбітне завдання - стабілізувати економіку та сформували необхідні передумови для її виходу на траєкторію сталого зростання. На думку Єханурова, він впорався із цим.

Дійсно, статистика свідчить про зростання виробництва та доходів бюджету. Збільшилася середня в країні зарплата. При цьому рівень безробіття – найнижчий за останні 6 років.

Експерти називають методи діяльності уряду Єханурова ліберальними. Дійсно, Кабмін не вживав адміністративних методів, віддаючи перевагу ринковому регулюванню. Цим урядовці пояснюють відсутність криз. Єхануров вважає, що його наступники мають продовжити цю практику:

«Я буду прихильником широкої коаліції, яка сформує уряд спільної політичної відповідальності, але при цьому рівновіддалений від конкуруючих бізнесових груп. Мені здається, не має значення, якого кольору бізнесова група керує економікою в ручному режимі».

Ці слова, очевидно, Єхануров адресував не тільки своїм наступникам, а й попередникам. Він визнає, що спочатку роботи довелося проводити «оздоровлюючу терапію», щоб виправити помилки уряду Юлії Тимошенко.

Своїм наступникам Єхануров обіцяє залишити економіку на підйомі. Він також каже, що свідомо взяв на себе вантаж непопулярних рішень. Зокрема, підвищення комунальних тарифів на електроенергію та газ. Єхануров вважає, що майбутній уряд матиме велику перевагу – йому не треба буде думати про вибори. Відтак, руки будуть повністю розв'язані.

Ще керівник уряду заперечує проти продажу або передачі в довгострокову оренду української газотранспортної системи:

«Діюча українська газотранспортна система не відноситься до міжнародного газового консорціуму, який утворений для того, щоб будувати нові газопроводи, управляти ними. Не більше. Діюча газотранспортна система - це окремий об'єкт управління».

Тим часом, діяльність уряду критикують профспілки. Лідери організації незадоволені, що підвищення вартості комунальних послуг відбулося без достатніх компенсаційних виплат. Так само ФПУ незадоволена зростанням заборгованості із виплати зарплат. Лідер Федерації Григорій Осовий вважає, що уряд не вживав до порушників закону жорстких заходів:

«Насамперед, той хто має відновлювати права громадянина це є держава, інститут держави, який має достатньо важелів впливу для того, щоб заставити роботодавця, підприємця виконувати закон і поважати права людини».

Спілка пропонує нараховувати пеню на невчасно виплачену зарплатню. Її розмір може складати від 10 до 100 відсотків за кожен місяць затримки.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG