Спеціальні потреби

Роботу парламенту сьогодні було зірвано


Український парламент сьогодні працював не більше півгодини. Опозиція від БЮТ та Нашої України заблокували його роботу. Детальніше про це йдеться в розмові Ігора Гулявого з нашою київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

ІГ: Вікторіє, чим займалися депутати весь цей час?

ВС: Добрий вечір! Власне, депутати розпочали сесію, обмінялися люб’язностями, тобто, висловилися з критикою на адресу один одного. Зокрема, соціалісти критикують Нашу Україну та БЮТ, що вони заважають працювати. Наша Україна та БЮТ називають їх зрадниками. Блок Юлії Тимошенко звертається до Президента розпустити цей парламент. От, власне, такі виступи мали місце. Після цього працювати було зовсім неможливо, хоча депутати мали ділити комітети, визначати їх керівництво і, звичайно, персональний склад цих комітетів. Однак, сирени знову були в залі і працювати було абсолютно неможливо. Тому, спочатку була одна перерва до 16-ї години, а о 16-й годині Олександр Мороз зміг пропрацювати аж три хвилини, заявив, що ні до чого не домовилися, і власне, аж до завтра розпустив депутатів. Завтра це буде продовжуватися, однак, очевидно, що блокування також буде тривати.

ІГ: Вікторіє, що відомо про переговори Нашої України з антикризовою коаліцією?

ВС: Так, власне саме на ці переговори і покладали найбільше надій щодо розблокування роботи парламенту. Однак, так виглядає, зокрема на цю годину, що ці переговори провалилися. Спочатку, представник нашої України Борис Тарасюк заявив, що Наша Україна виходить із переговорного процесу, оскільки учасники антикризової коаліції не готові іти на поступки. А вже пізніше Віктор Янукович розказав на що саме не згодні регіонали. Вони кажуть, що для них принциповими є два пункти: комуністи залишаються в коаліції (виключити їх вимагає Наша Україна, як умову свого входження до цієї коаліції) і також, що крісло прем’єра має належати Віктору Януковичу. Наша Україна бачить це інакше – вона вважає, що там має бути якась інша, більш компромісна фігура. Однак, Янукович і його фракція не збираються поступатися цією позицією. Вони кажуть лише одне, що якщо Президент не подасть подання на призначення Януковича, то це зробить сам парламент.

ІГ: Які прогнози щодо подальшого розвитку подій?

ВС: Надалі очікується лише ескалація протистояння у Верховній Раді. Очевидно, що БЮТ та Наша Україна не відмовляться від такої жорсткої позиції блокування роботи Верховної Ради. Фракція регіонів має також чітку домовленість про те, що там має відбутися таке призначення Віктора Януковича прем’єр-міністром України. Яка тоді його буде легітимність - невідомо, але, очевидно, якщо це станеться за п’ятнадцять днів, то це лише дестабілізує ситуацію. Про це говорять сьогодні всі експерти.

  • 16x9 Image

    Ігор Гулявий

    Народився на Ярославщині. Депортований до колишньої Східної Пруссії. Закінчив Варшавський університет: магістр української філології (1970), доктор гуманіарних наук (1978). Після прибуття до США працював у шкільництві і в українській пресі («Українські вісті», Детройт).У «Голосі Америки» з 1983 року. На радіо працював ведучим програми, продюсером і журналістом. Протягом останніх кількох років працює для інтернет-сторінки Української служби. 

Інше за темою

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG