Спеціальні потреби

Далі про розвиток подій в парламенті


Сьогодні Олександр Мороз зустрівся з Президентом, після чого виступив з заявою, що Президент виступає за широку коаліцію. Детальніше про це в розмові Володимира Звіглянича з нашою київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

ВЗ: Вікторіє, чи не могли б Ви пояснити нам останній розвиток подій після повернення Мороза із секретаріату Президента, де він мав розмову з Ющенком?

ВС: Так, Олександр Мороз повернувся, і все, що він зробив, це продовжив процедуру обрання свого першого заступника. Як відомо, в бюлетені включене одне прізвище – комуніста Адама Мартинюка. Власне, на час виходу програми очікується завершення голосування і оприлюднення результатів виборів. Але, звичайно, ймовірність того, що Адама Мартинюка сьогодні оберуть, майже стовідсоткова. Опозиція ніяк не перешкоджає цьому голосуванню бюлетенями. Голосування відбувається в кулуарах станом на зараз.

ВЗ: А що відомо стосовно кандидатури прем’єр-міністра?

ВС: Сьогодні Олександр Мороз підписав подання на кандидатуру Віктора Януковича, лідера Партії регіонів. Як відомо, Партія регіонів є самою чисельною фракцією так званої антикризової коаліції. Однак, ця справа ще не є вирішеною остаточно. Відомо, що сьогодні Олександр Мороз був у Віктора Ющенка, і єдине, що він сказав після завершення цієї зустрічи, це те, що він зрозумів так, що ніби Ющенко виступає за широку коаліцію. Однак, раніше представники фракції Наша Україна заявляли, що вони готові на таку широку коаліцію лише за однієї умови – якщо в них буде посада прем’єр-міністра України. Які вимоги ставляться зараз невідомо. Як відомо, Наша Україна заявила про свою опозицію до цієї лівоцентриської коаліції, до якої входять регіонали, комуністи і соціалісти. Однак, це може змінится, тому що на завтра запланована зустріч всіх лідерів фракцій із Президентом.

ВЗ: А що відомо стосовно заяви Мороза про можливий тиск на Печерський суд, щоб він оголосив створення антикризової коаліції нелегітимним, оскільки не був витриманий десятиденний термін?

ВС: Ми маємо зараз коментар позивачам. Роман Зварич, представник Нашої України, саме він подав позов, що незаконним було обрання Мороза, і що оголошення коаліції є незаконним. Роман Зварич сказав наступне, що Олександр Мороз дуже грубо порушив Конституцію, законодавство України, адже відомо, він є відповідачем у цій справі, а відповідач не має права коментувати будь-який хід суду і всі речі, пов’язані з ним. І тому Зварич каже, що Мороз вкотре порушує законодавство, і що він поступає не просто неморально, але й незаконно в цій ситуації. Якихось реакцій правоохоронних органів наразі немає.

XS
SM
MD
LG