Спеціальні потреби

Блокування парламенту опозицією триває


Зранку всі лідери фракції Регіонів та комуністів прийшли на переговори з лідерами коаліції, однак від коаліції туди завітав лише Олександр Турчинов. В результаті, це ще більше обурило регіоналів, які почали заявляти, що їх відверто ігнорують. Лідери коаліції, тим часом, заявляють, що ці дії жодним чином не зірвуть роботу влади, і що це наслідок стресу від віддаленості від влади, а дії опозиції заважають нормальній роботі країни.

«Ми не можемо сьогодні започаткувати серйозні переговори щодо енергетичної стабільності України і, як наслідок, є абсолютний хаос з тарифами на житлово-комунальні послуги. Ми не можемо перейти до перегляду бюджету України на 2006 рік, що абсолютно унеможливлює виконання будь-яких очікувань суспільства. І, власне, все це є наслідком того, що Партія регіонів заблокувала роботу влади України», - заявила Юлія Тимошенко.

Далі занепокоєність ситуацією в парламенті висловив Президент. І фракція Наша Україна запропонувала сісти за стіл переговорів. Але обговорювати там нашоукраїнці пропонують принципи співіснування влади й опозиції, а не посади для опозиціонерів.

«Ми підтримуємо ідею необхідності проведення діалогу в межах круглого столу і ініціюємо, підтримуючи пропозицію Президента, в понеділок проведення такого круглого столу для того, щоб знайти порозуміння і вихід з цієї ситуації», - зазначив Роман Безсмертний.

Натомість регіонали свою головну вимогу вже озвучили. Вони за те, аби ніхто в парламенті не міняв регламенту, і аби всі голосування за кадрові пропозиції проводилися таємно згідно цього регламенту. Таким чином, регіони мають шанс отримати свого спікера Верховної Ради.

«Ми перестали вже теж довіряти, а політика побудована на довірі. Наша пропозиція - підписати спільний документ, в якому буде чітко зазначено за підписами, які перед тим будуть розповсюджені для преси, що ніяких незаконних процедур не буде, в принципі не може бути, все іде за регламентом... щоб це було підписано в понеділок, і у вівторок – ніякого блокування, ми нормально розпочинаємо засідання», - заявив Тарас Чорновіл.

В іншому разі, опозиція обіцяє продовжити блокування аж до розпуску Ради, а коаліція переконана, що проблема вирішиться до вівторка, коли і відбудеться компромісне голосування за прем’єра і за спікера. Тиждень перерви коаліціанти витратили на узгодження остаточних кадрових питань.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG