Спеціальні потреби

Чи готові США до спалаху пташиного грипу?


Білий Дім оприлюднив попередній план можливих дій на випадок спалаху епідемії пташиного грипу у США, відомого як смертельний штам Н5n1. У звіті визначається конкретні завдання для кожного державного агентства і подається рекомендації бізнесам, школам і лікарням.

Експерти, однак, передбачають, що незважаючи на ці заходи приборкати епідемію буде нелегко. Прогнози навіть шокуючі - у випадку спалаху епідемії в Америці може померти до 2 мільйонів людей. Лікарні будуть переповнені хворими, а приблизно 40 відсотків працівників не зможуть вийти на роботу, дехто навіть на два тижні.

Однак це - найгірший можливий сценарій, вважає представник міністерства внутрншньої безпеки Френсис Таунсенд. Серед рекомендованих заходів: обмежити подорожі всередині країни і встановлювати карантин на подорожуючих, які заразилися грипом. Закриття кордонів вважається непрактичним – вже надто важко буде втілити це в життя.

Припускають, що пташиний грип поширюється коли заражені вірусом перелітні птахи передають його свійській птиці, від якої й можуть заразитися люди. Деякі експерти вважають, що найправильніше це - готуватися до найгіршого. Адже не допустити поширення пташиного грипу в публічних місцях буде нелегко.

Адміністрація президента Буша каже, що пандемія пташиного грипу, якщо до цього прийде, розвиватиметься повільно - протягом тижнів та місяців, що дасть урядові час вжити відповідних заходів.

XS
SM
MD
LG