Спеціальні потреби

Ющенко закликає ветерaнiв до примирення


Напередодні свята перемоги президент Ющенко закликав до примирення ветеранів радянської армії та вояків УПА. Глава держави висловив до них прохання дев`ятого травня подати один одному руки. У традиційному щотижневому радіозверненні Вiктор Ющенко також висловив надію, що новообраний парламент урівняє в правах всіх учасників бойових дій та пообіцяв збільшення державної допомоги ветеранам другої світової.

У радіозверненні, присвяченому 61-ій річниці перемоги, президент Ющенко закликав до примирення ветеранів радянської та Української повстанської армій. Він наголосив, що в роки другої світової війни всі українці, незалежно від кольору прапора, боролися за одне – право вільно жити на батьківській землі. Віктор Ющенко звернувся від імені свого покоління до колишніх червоноармійців та воїнів УПА потиснути один одному руки і не передавати проблему, яка розколює суспільство нащадкам:

«Ми не можемо дозволити, щоб наші діти та онуки спостерігали протистояння за право називатися справжнім ветераном. У цьому протистоянні ми не знайдемо правди. У своїх серцях ми давно простили німців, японців, поляків. Ми простили всіх, хто, можливо, був по той бік окопів. Тепер настав час простити самих себе».

Президент висловив занепокоєння, що на офіційному рівні держава досі не визнала всіх, хто воював за свободу й незалежність України. Віктор Ющенко впевнений, що новий парламент виправить цю несправедливсіть і визнає вояків УПА ветеранами війни. Глава держави пропонує включити цей пункт до програми дій майбутньої урядової коаліції. До цього часу всі спроби зробити це були невдалими. Втім, декілька обласних рад на заході України своїми рішеннями надали колишнім «упівцям» такі ж соціальні гарантії, що мають ветерани радянської армії.

Не надто успішними були до цього часу й заклики до примирення. Ветеранські організації колишніх радянських вояків та «повстанців» постійно конфліктують. У жовтні минулогого року святкування річниці створення УПА на Хрещатику супроводжувалося сутичками. Симпатики лівих партій вигукували образи та звинувачення у співпраці із фашистською Німеччиною.

В день перемоги президент закликав співгромадян пом`янути загиблих на фронтах другої світової. Він запросив їх вийти на центральні площі міст і сіл та привітати ветеранів. Від імені уряду президент пообіцяв збільшити розмір матеріальної допомоги, яку учасники війни отримають до дня перемоги, а також інші соціальні виплати.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG