Спеціальні потреби

Greenpeace щодо Чорнобиля не згiдна з ООН


Всесвітньо-вiдома екологiчна організація Ґрiнпiс сьогоднi опублiкувала результати дослiдження, яким намагалася встановити справжнiй розмiр ракових захворювань та смертей від наслідків Чорнобильської катастрофи. Зiбранi організацією данi різко контрастують з опублiкованими раніше цього року даними Мiжнародного агентства атомної енергетики, яке констатує, що від аварії на ЧАЕС передчасно померло або ще помре до чотирьох тисяч людей. Про результати дослiдження Ґрiнпiс ми розмовляли з експертом-ядерником організації Джiмом Рiккiо:

«Ми дiйшли висновку, що МАГАТЕ грубо помилилoся у своїх даних щодо реальних наслідків катастрофи. Наше дослiдження вказало, що чорнобильська аварiя може понести за собою до 250 тисяч iнцидентiв ракових захворювань, при чому 100 тисяч з них можуть бути смертельними».

У зв`язку з вражаючою розбіжністю у цифрах двох організацій, ми запитали у Джіма Рiккiо, чим вiн її пояснює. Його вiдповiдь була однозначною:

«Я не хочу приписувати ООН якiсь нечеснi мотиви, але у них є схильність пропагувати ядерну енергiю. Тому я вважаю, що применшенi ними данi щодо наслідків аварії на ЧАЕС, можливо, вказують на те, що вони зацiкавленнi в лобіюваннi ядерної енергії замість того, щоб регулювати її».

За даними Ґрiнпiс, до дослiдження було залучено п`ятдесят двох відомих науковцiв та використано iнформацiю, яка дотепер не була доступна англійською мовою. Слiд зазначити, що разом з публiкацiєю дослідження розпочалася організована Ґрiнпiс фотовиставка, присвячена висвітленню страждань деяких iз жертв чорнобильської аварії. Виставка мандруватиме тридцятьма містами свiту. До речі, Організація Об`єднаних Нацiй поки що не коментувала даних Ґрiнпiсу.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Інше за темою

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG