Спеціальні потреби

Ціни на бензин у США знову пішли вгору


Ціни на нафту в США знову починають зростати, а запаси бензину різко зменшуватися. Оскільки Сполучені Штати споживають 40 відсотків всього бензину в світі, цей факт викликає занепокоєння. У рамках своєї програми для зменшення залежності Америки від імпортованої нафти, адміністрація Буша оголосила нові суворі стандарти щодо заощадження пального в малих вантажівках і джипах. Втім, чимало природо захисників вважають ці нові стандарти недостатньо жорсткими.

Щороку американці купують мільйони джипів і пікапів, в першу чергу тому, що хочуть мати більше місця в салоні. Однак ці автомашини споживають багато бензину. Тому адміністрація Буша, намагаючись заохотити американців до більшої заощадливості, наказала виготовляти менш вибагливу до бензину продукцію. На переконання міністра транспорту Нормана Мінети, ці стандарти зменшать споживання пального заохочуванням автобудівників виявляти в справі ощадливості наполегливість і новаторство, якими вони десятиліттями керувалися, розробляючи дизайн, безпеку і надійність автомашин.

Нові стандарти залежні від розмірів автомобіля і впроваджуватимуться поетапно. Наприклад, цього року довжина пробігу автомобіля на одному літрі бензину не повинна бути меншою від 9 кілометрів. У 2011 ж цей показник мусить зрости до 10,2 кілометра. Нові стандарти будуть найбільш амбітними за 27-річну історію програми розробки ощадливих на пальне легких вантажівок.

Втім, дехто з природо захисників вважає, що нові стандарти повинні бути навіть жорсткішими. Зокрема Денієл Бекер з клубу ‘‘Сьєра’’ говорить, що нові правила за 4-річний період заощадять стільки нафти, скільки споживається за 2 тижні. Це те ж саме коли курець, який викурює за день 3 пачки цигарок, починає палити на одну сигарету менше. Та незважаючи на таку критику, адміністрація Буша таки запроваджуватиме нові стандарти. Передбачається, що це допоможе заощадити впродовж періоду експлуатації автомашин подібного класу майже мільярд літрів бензину.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG