Спеціальні потреби

МВС не помітило жодних фальсифікацій


Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко стверджує, що парламентські вибори, що відбулись в Україні минулої неділі, були найспокійнішими за останній період. За його словами, правоохоронці не зафіксували жодних ознак фальсифікацій результатів народного волевиявлення.

Серйозних провокацій під час парламентських виборів ніхто не прогнозував, проте кількість міліції, залученої для нагляду за збереженням порядку на виборчих дільницях, цього року лишалась фактично незмінною. Як стверджує міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, за весь період виборчої кампанії до МВС надійшло 1058 повідомлень про пов’язані з виборами порушення. За його словами, переважна кількість повідомлень стосувалася хуліганських проявів, крадіжок майна, пограбувань, виявлення агітаційних матеріалів, надрукованих з порушенням законодавства. За цими фактами було порушено 68 кримінальних справ. Загалом же Юрій Луценко відзначив, що таких спокійних виборів Україна давно не бачила:

«Тим не менше можемо констатувати, що це були найспокійніші вибори за останній період з найменшою кількістю заявлених порушень і виявлених ознак кримінальних справ».

Під час зустрічі з журналістами Луценко прокоментував також ситуацію з однiєю з найрезонансніших київських справ – скандалом навколо будівельної компанії Еліта-центр. За його словами, нинішній лідер перегонів на посаду мера Києва Леонід Чернівецький вже звертався до МВС з проханням перевірити чутки щодо причетності до діяльності Еліта-центру Правекс-банку, який курує пан Чернівецький. За словами Луценка, через банк справді проходили кошти для Еліта-центру, проте це ще не свідчить про безпосередню причетність Правекс-банку до будівельної афери:

«Насправді в ході слідства ми встановили, що частина коштів, які були залучені Еліта-центром, а ви знаєте, що близько 100 млн. були безготівкових рахунків, тобто не в купюрах, а перераховувались на рахунки і з них половина пройшла у рахунках Правекс-банку, але звичайно це не означає, що жодної причетності до скоєння злочину, як ви розумієте… Якщо злочинець користувався таксі такої-то фірми, це не означає, що ця фірма має якусь причетність до скоєння злочину».

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко також повідомив журналістам, що написав заяви про відмову від депутатських повноважень у той час, як за попередніми результатами виборів пройшов до Рівненської облради та Київської міськради. Він також заявив, що не чіплятиметься за посаду міністра, якщо нова коаліція вирішить рекомендувати на цей портфель іншу людину.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG