Спеціальні потреби

Вибори-2006 обiйдуться Українi в один мiльярд


Центрвиборчком оцінив вартість нинішніх парламентських виборів в Українi в один мільярд гривень. Цифру озвучив на сьогоднішньому засіданні Центральної виборчої комісії голова ЦВК голова ЦВК Ярослав Давидович. Як він уточнив, вибори до Верховної Ради коштуватимуть держбюджетові понад 630 мільйонів гривень, вибори до місцевих рад – більш ніж 215 мільйонів. Плюс по 30 мільйонів відшкодування за агітацію виплатять кожній партії і блоку, які пройдуть до парламенту. Загальна сума, в підсумку, становитиме “мільярд – ну, може, мільярд сто мільйонів”, -- прогнозує Давидович.

На засіданні у понеділок голова ЦВК повідомив також, що за тиждень до виборів не сформованими залишаються 96 виборчих комісій. Причому найпроблемніша, за словами Давидовича, Кіровоградська область – там досі не почали діяти комісії 86 дільниць. Нагадаю – ще минулого тижня Ярослав Давидович говорив про понад півтисячі не сформованих виборчкомів. Як виглядає, чим ближче до виборів, тим оперативніше долають організаційні прорахунки у їх підготовці.

У понеділок Центральну виборчу комісію відвідав президент України. Віктор Ющенко оглянув комп`ютерний сервер з підрахунку голосів, мав розмову за зачиненими дверима з головою ЦВК, а перед початком зустрічі заявив журналістам: “Вперше у своїй історії Україна стоїть на порозі істинно чесних виборів”.

А тим часом представники опозиції очікують фальсифікацій. Один з лідерів опозиційного блоку “Не так!” Степан Гавриш на прес-конференції в Києві заявив, буцімто влада надрукувала велику кількість фальшивих бюлетенів. За його словами, фальшивки планують вкидати у виборчі скриньки на Сході України, де перевагу має нинішня опозиція. “Згідно із законом, якщо в скриньках буде по 10 і більше відсотків недійсних бюлетенів, вибори на цих дільницях можна буде визнавати такими, що не відбулися”, -- застеріг Степан Гавриш. Нагадаю – на минулих президентських виборах політик представляв кандидата Януковича, команду якого звинувачували в застосуванні саме такої технології фальшувань.

“Нетаківець” Гавриш спрогнозував також, що найближчими днями відбудуться переговори про створення парламентської коаліції між Партією регіонів і Нашою Україною, і навіть назвав ім`я майбутнього прем`єр-міністра, яким, на його думку, може стати регіонал Микола Азаров.

Водночас один з лідерів Нашої України Роман Зварич на прес-конференції в Києві категорично заперечив можливість такої коаліції:

“Чи можна втиснути трикутник у квадратну дірку? Не можна, я не знаю, як це можна зробити... або трикутника треба переробити на квардрата, або квадратну дірку перекроїти в трикутну. Чому я так кажу. Тому що настільки глибокі ідеологічні та політичні розходження”.

Зварич висловив впевненість у тому, що у Верховній Раді буде створена “помаранчева” коаліція, а заяви опонентів про ймовірність союзу нашоукраїнців з регіоналами назвав “передвиборчим ходом”.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG