Спеціальні потреби

Мiж Києвом i Москвою триває продовольча вiйна


В Україні продовжують обговорювати економічні війни з Росією. Зокрема, попри сподівання українських посадовців, вирішити проблему поставок до Росії українського молока та м`яса поки що не вдалося. Політики кажуть про політичну складову цього питання.

Українські посадовці досі не змогли поговорити зі своїми російськими колегами про поставки молока та м`яса. Спочатку українців просто протримали у приймальні російського міністра, а у четвер, міністр агрополiтики України Олександр Баранівський просто здав квиток до Москви, бо йому в останній момент повідомили, що зустрічі знову не відбудеться.

Попри пророблену роботу, коли у Кабміні оптимістично заявляли про розв`язання проблеми, надійшла звістка, що росіяни вирішили ще перевірити роботу українських підприємств, з яких поставляється продукція до Росії. На скільки затягнеться ця перевірка, невідомо, а за прогнозами експертів, м`ясну та молочну галузь вже ближчим часом може чекати криза.

Натомість у самій Росії ширяться чутки про те, що кризу може влаштувати і Україна. У російських крамницях за декілька днів зникла сіль. Країною поширилися чутки, що Україна не продаватиме до Росії ще й сіль, а відтак у багатьох містах почався ажіотажний попит на цей продукт.

На фоні невизначеностi у газових питаннях ця ситуація багатьом експертам нагадує економічну «холодну війну». Однак, ця війна має політичне підгрунтя – каже радник президента Володимир Горбулін:

«Причина одна – думаю, що (...?...) в Українi з обранням Вiктора Анрiйовича президентом, з курсом, який вiн оголосив. Це, безумовно, нiяк не вмонтується в нацiональнi iнтереси Росiї».

Експерти сподiваються, що певне поліпшення у двосторонніх стосунках відбудеться після парламентських виборів, коли українська влада буде означена чіткіше. Знову Володимир Горбулiн:
«Я думаю, що дуже вдало все робиться для того, щоби сьогоднiшня влада вiдчула вiдношення до неї Росiї по всьому спектру питань i пiсля 26-го я маю надiю, що будуть змiни».

Втім, все ж принципова позиція Москви у відносинах з Києвом – це НАТО. Якщо Україна і далі робитиме конкретні кроки для того, аби стати членом альянсу, похолодшання стосунків з Москвою неминуче. Постійні суперечки довкола долі Чорноморського флоту Росiї, маяків та інших об`єктів зайве тому підтвердження.

XS
SM
MD
LG