Спеціальні потреби

У США знову мова йшла про газову кризу


Вашингтонська Фундація Джеймстаун провела круглий стіл, присвяченій газовій кризі між Україною та Росією, та її впливу на регіон i Європу.

Круглий стіл, який був запланований як дискусія між українською та російською стороною з приводу газової кризи, перетворився у декларацію однією стороною -- у даному випадку українською -- своєї позиції. Справа в тому, що представник російської сторони просто не з'явився i, як сказали органiзатори конференцiї, не надав жодної причини своєї відсутності.

Запрошений представник української сторони - посол Олег Шамшур, скориставшись нагодою, чітко виклав аргументи і подальші плани України щодо подолання цієї кризи. Лейтмотивом його виступу було те, що у ситуації, що склалась на початку року підписанням відомої компромісної угоди з Росією на поставки газу, було єдиним можливим виходом. Він назвав досягнуті угоди великим успіхом України.

Посол України у США також зазначив, що на сьогоднішній момент газова суперечка між Україною та Росією вирішена, але водночас зауважив, що це може бути лише тимчасове вирішення. Вашингтонська навколополітична еліта почула, що Україна готова була купувати у Росії газ за ринковими цінами, але для Києва не було зрозуміло, за якими критеріями Москва формує ціну на газ і що було причиною такого різкого її підвищення. Одним з прiоритетів України у цій кризі було не лише забезпечення безперебійного постачання газу для потреб української економіки та населення, але й підтримка авторитету України як надійної транзитної країни. Посол зазначив, що Україна отримала можливо болючий, але добрий урок і зробила з нього серйозні висновки.

XS
SM
MD
LG