Спеціальні потреби

В Iраку поранено трьох українських миротворiв


Внаслідок вибуху фугасу сьогодні в Іраку поранено трьох українських миротворців. Міноборони запевняє, що рани не важкі і загрози життю військових немає. Інцидент, як сказано, ніяк не вплине на графік виведення контингенту.

Інцидент стався у четвер зранку під час здійснення планової інженерної розвідки дороги неподалік міста Ен-Нуманія. Як повідомляє прес-служба оборонного відомства, фугас вибухнув за 3-4 метри від БТРа українського миротворчого контингенту. Постраждали троє військовослужбовців зі складу 81-ї тактичної групи, каже керівник прес-служби Андрій Лисенко. Першу медичну допомогу пораненим молодшому офіцеру та двом контрактникам надали на місці.

«Поранення, які отримали військовослужбовці – контузійного характеру. Лише один військовослужбовець отримав поранення передплеччя. Характер поранення не вимагав негайної евакуації. Всіх постраждалих доставили до базового табору «Дельта». Зараз вони там і перебувають. Їхній стан здоров`я характеризується як такий, що загрози їхньому життю не представляє».

Імена поранених поки що не розголошують. Міноборони хоче спочатку повідомити їхні родини. У відомстві кажуть, що інцидент не вплине на графік виводу українського контингенту. До 15 грудня він слідкуватиме за безпекою під час проведення виборів. За словами Андрія Лисенка, з 20 по 30 грудня майже всі українські військові залишать країну:

«В Іраку залишиться 30 військовослужбовців, які працюватимуть в штабах багатонаціональних сил. Вони будуть надавати чисто методичну допомогу щодо комплектації та підготовки силових структур. Ще приблизно 20 чоловік будуть представляти інші силові відомства України. Там потрібні фахівці і прикордонної служби, і міліції, і служби безпеки».

У найближчі два тижнi міністр оборони України Анатолій Гриценко відвідає Ірак для ознайомлення з готовністю контингенту до виводу. Він також проінспектує організацію заходів безпеки та прикриття під час виведення, передачі під контроль зони відповідальності українського контингенту в провінції Васіт. Також плануються зустрічі керівника вітчизняного оборонного відомства з командуванням Багатонаціональних Сил та представниками влади Іраку.

XS
SM
MD
LG