Спеціальні потреби

Ющенко критикує МЗС, комемтує ситуацiю щодо ЄЕП


Президент України Вiктор Ющенко розкритикував сьогодні роботу дипломатичного корпусу держави. Про свої претензії до зовнішньопоітичного відомства глава держави висловив під час наради, що відбулася у Києві. Вiн також торкнувся ситуацiї щодо ЄЕП.

Президент Ющенко незадоволений роботою українського зовнішньополітичного відомства. Принаймні такий висновок випливає із короткого виступу, який глава держави виголосив перед дипломатами у столичному Будинку вчителя. Посольства України за кордоном працюють неефективно, вважає Ющенко – не проводять ніяких круглих столів, не працюють з місцевими бізнесменами:

«Я ще раз підкреслюю, ми повинні сьогодні вирішити ключову задачу – донести до світу ті нові обставини, які з`явилися в Україні. І потім трансформувати їх в економічне і політичне поле. Одним словом, шановні друзі, я хотів би, щоб ми мали сьогодні відверту і пряму розмову».

Втім про що саме була ця відверта розмова, журналістам дізнатися не вдалося. Їх попросили залишити залу. Декому із дипломатів доведеться шукати нову роботу. Як повідомила прес-служба президента, вже відкликано декілька послів, зокрема у колишніх радянських республіках. Позбулися посад українські дипломати в Білорусі, Казахстані, Узбекистані, Азербайджані та Таджикистані. Незабаром буде також зроблено призначення нових послів в Сполучених Штатах та Російській Федерації. Прізвища кандадатів на ці посади поки що не оприлюднюють.

Вже після наради президент вийшов до журналістів і коротко розповів про зміни, які відбудуться в зовнішній політиці держави. Перш за все президент пролив світло на ситуацію щодо Єдиного економічного простору. Україна таки братиме участь в цьому утворенні. Хоч і будуватиме стосунки з ЄЕП на основі «спеціальних механізмів». Ющенко збирається вже цього тижня запропонувати на саміті об`єднання декілька власних ініціатив.

Минулого тижня з вуст українських чиновників прозвучала низка суперечливих заяв про ЄЕП. Міністр економіки Сергій Терьохін навіть сказав про вихід України з переговорного процесу щодо цього об`єднання. Тепер Ющенку довелося спростовувати заяви свого міністра. Щоб такі ситуації не повторювалися, президент заборонив всім своїм підлеглим, крім прем`єр-міністра і глави МЗС, робити будь-які неузоджені з ним заяви на зовнішньополітичні теми.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG