Спеціальні потреби

Зміни інформаційної політики на українських телеканалах


Один з найпопулярніших українських телеканалів „1+1” представив сьогодні оновлений менеджерський склад і оголосив про зміну своєї інформаційної політики.

Протягом кількох останніх місяців в Україні відбувається черговий перерозподіл інформаційного простору. На кількох провідних каналах змінюється менеджерський склад. Не став виключенням і „1+1”. У понеділок, один з власників каналу Олександр Роднянський представив журналістам нового генерального директора - Юрія Морозова та генерального продюсера - відому телеведучу Ольгу Герасим`юк.

Роднянський каже, що завданням нового менеджменту буде представлення нової стратегії розвитку каналу. За його словами, останні 3-4 роки канал виживав і намагався зберегти свій колектив, проте зараз у нього має бути нова стратегія - стратегія розвитку. У свою чергу, Ольга Герасим’юк пообіцяла звернути особливу увагу на інформаційні програми:

«Єдине, чим ми будемо керуватись - це той принцип, яким керуються усі цивілізовані телебачення світу. Це є об’єктивна інформація. Об’єктивна, точна і коректна. Вся решта змін буде стосуватись процесу покращення того, як ми будемо йти цим шляхом, до виконання цього завдання. Звісно, це потягне за собою якісь структурні зміни. Очевидно, це буде більш упорядковано, ніж було, тобто все це стосується формальної сторони того, як працює Ньюзрум і команда ТСН».

Що стосується власників каналу, то поки що їх склад лишається без змін, хоча, за словами Роднянського, цікаві пропозиції продовжують надходити. Він також відкинув припущення, що компанія СМЕ, яка володіє 60% акцій телеканалу, може продати свої акції компанії Руперта Мердока. За його словами, "було б дивним" продавати акції провідного каналу компанії, з якою вони змагаються за вплив на медіа-ринку Східної Європи.

Щодо політичних мотивацій, якими можуть керуватись потенційні власники „1+1”, то за словами Роднянського, зараз робиться все, щоб канал неможливо було використовувати у політичних цілях:

«В нас було кілька пропозицій. Частково вони фінансово привабливі. Щодо політичних мотивацій, може в когось вони і є. Але можу сказати твердо, компанія реструктурується у такий спосіб, щоби було неможливим її політичне використання. Якщо в когось є інтерес до економічної і я би сказав до оптимістичної перспективи участі у бізнесі „1+1”, то це нормальна і абсолютно твереза позиція. І я такі компанії знаю. Українських серед них немає».

На думку експертів, зараз український інформаційний ринок переживає період структуризації, проте вже ближче до осені, коли почнеться активна підготовка до парламентських виборів, стане зрозумілим, чи призвели нові зміни на телеканалах до покращення якості інформаційного продукту.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG