Спеціальні потреби

Підсумки візиту Хав'єра Солани в Україну


Завершився одноденний офіційний візит Генерального секретаря Ради ЄС Хав'єра Солани в Україну. До Києва Генсек Ради Євросоюзу приїздив обговорити новий український план придністровського врегулювання. Пропозицію Ющенка розширити коло учасників миротворчого процесу, залучивши до нього Євросоюз і Сполучені Штати, верховний представник ЄС підтримує:

“Я привіз відповідь президентові Ющенку, і ця відповідь “так”. Ми готові до співпраці у цьому напрямку.”

Як заявив Солана, для врегулювання ситуації на придністровсько-молдовському кордоні Євросоюз готовий навіть надати допомогу людськими ресурсами.

Під час переговорів ішлося також про лібералізацію візового режиму для окремих категорій українських громадян – студентів, журналістів, науковців. Європейський гість, як і міністр закордонних справ України Борис Тарасюк кажуть, що є прогрес:

“Ми відзначили, що нарешті почався процес просування в цьому напрямі з боку Європейського Союзу. Очікується, що переговори на цю тему розпочнуться на початку осені.”

“Питання віз буде вирішене якщо не повністю, то значною мірою, і станеться це зовсім скоро”, зазначив Солана.

Не за горами, каже Хав'єр Солана, і надання Україні статусу країни з ринковою економікою:

“Я не можу назвати вам точної дати, коли Україна отримає цей статус, але цей день дуже близький.”

Так само найближчим часом верховний представник ЄС прогнозує приєднання України до Світової організації торгівлі. Коментуючи недавні запеклі дебати в українському парламенті – вступати чи не вступати до СОТ, Хав'єр Солана каже, що торгівля за світовими правилами породить на початку певні проблеми, але позитивів буде більше. За його словами, для багатьох бідних країн вступ до СОТ став механізмом швидкого розвитку, і Україні допоможе стати заможнішою.

Востаннє Хав'єр Солана приїздив до Києва у січні, перед самою інавгурацією Ющенка. Нинішній одноденний візит він називає “днем дружби” і каже, що з президентом і прем'єром спілкувався, як спілкуються друзі. За його словами, відносини України з Євросоюзом стали ще тісніші, ніж були учора. План дій “Україна-ЄС” виконується успішно, буде що обговорити на саміті, призначеному на жовтень. Успіхи ж нової влади за перші 6 місяців, за словами Солани, заслуговують на високу оцінку. Як каже він, “це приблизно те, чого ми чекали”. І додає: все-таки 6 місяців – зовсім короткий строк.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG