Спеціальні потреби

Парламентсько-урядова криза: коментарі політологів


В Україні після початку парламентських канiкул аналітики говорять про початок парламентсько-урядової кризи, яка виникла після звинувачень прем`єр-міністра Тимошенко на адресу Верховної Ради та її голови – Володимира Литвина. В чому причина нового політичного скандалу та які його можливі наслідки дізнавалася Вікторія Сюмар.

З політичними канiкулами в Україні поки що не склалося. Не встилги депутати відбути на відпочинок, як Юлія Тимошенко саме їх звинуватила у намаганні порушити економічну стабільність в країні, мовляв, до цього може призвести неприйняття Радою низки пропонованих урядом законопроектів.

Володимир Литвин ці заяви не ігнорував; він відразу повернувся до Києва, провів погоджувальну раду з керівниками фракцій і встиг побувати в прямому ефірі провідних телеканалів. Депутати готують свою заяву, де кажуть про проблемну роботу уряду. Президент Ющенко закликає всіх не сваритися і порозумітися. А політологи, тим часом, говорять про початок виборчих перегонів. На думку Володимира Полохала, такі події можуть означати підготовку до кампанії її трьох основних дійових осіб.

За словами політолога Сергія Тарана, українські політики мають значно більше шансів вдало позиціонувати як окремі політичні фігури завдяки скандалам, аніж позитивам. Саме цим він пояснює доволі різкий тон заяви Тимошенко та негайну реакцію Литвина

Натомість Володимир Полохало вважає, що конфлікти у владі можуть коштувати їй підтримки значної частини виборців, оскільки ті бачать, що владна команда і досі складається із конкурентів, а не з союзників.

Попри все, політологи переокнані, що про відставку Тимошенко нині казати зарано. Вона надто небезпечний конкурент для влади, вважають вони.

Окрім виборчих перегонів, ще однією причиною радикальних дій Тимошенко експрети називають спроби пом`якшити наслідки для її рейтингу від можливого погіршення економічної ситуації в країні, адже чергове підвищення цін на енергоносії чекають вже з наступного тижня, а це означає, що й інші ціни зростатимуть.

XS
SM
MD
LG