Спеціальні потреби

В Радi триває незгода щодо членства України в СОТ


Рoзгляд законів, схвалення яких є необхідним для вступу України у Світову організацію торгівлі, в українському парламентві вiдбувався за жортского протистояння. В парламентській залі декілька разів мали місце сутички між депутатами. В результаті депутати схвалили лише два закони, один з яких – про захист інтелектуальної власності.

Український парламент сьогодні перетворився на поле бою. Декілька разів депутати із різних фракцій просто штовхалися та навіть билися. Причиною такого небаченого від часу помаранчевої революції протистояння став пакет законів, які необхідно схвалити задля вступу до СОТ.

Вже зранку, аби зірвати розгляд цього питнання комунiсти та соціал-демократи заблокували трибуну, вимагаючи від депутатів-сумісників скласти депутатські повноваження. Коли спікер Володимир Литвин зачитав, що всі сумісники написали відповідні заяви, трибуну не роблокували. Більше того, коли Литвин оголошував розгляд відповідних документів, комунiсти почали ломати мікрофони.

Особливо жорстким був розгляд закону про захист прав інтелектуальної власності. Опозиція доводила, що цей закон знищить українське виробництво лазерних дисків, а натомість запустить в Україну нелегальних іноземних виробників програмної продукції та фільмів.

Комуністи постійно твердили, що такий закон вимагають схвалити від України США, і заявляли, що зазнають тиску з боку посольства.

Натомість віце-прем`єр з питань євроінтеграції Олег Рибачук зазначає, що вимога про захист прав інтелектуальної власності ставить перед україною насамперед Євросоюз і що без цього закону Україна ніколи не стане членом СОТ.

Нині Рибачук переконаний, що членом цього масштабного світового клубу під назвою СОТ Україна може стати вже восени, обігнавши при цьому Росію, а відтак Україна може отримати значно вигідніші для неї правила торгівлі навіть із сусідніми країнами.

Однак така позицiя не подобається тим фракціям, які називають своєю стратегічною метою – поглиблення співпраці з Росією. Вони – за вступ до СОТ, але на своїх умовах і бажано разом з Росією.

В результаті парламент схвалив лише два з усього пакету законопроектів. В уряду та у парламенту залишається лише два дні, аби опрацювати весь пакет, інакше Україна має забути про членство в СОТ цього року. Далі урядовці обіцяють жорсткіші умови вступу.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG