Спеціальні потреби

«Квалофікована опозиція» критикує дії нового уряду


Нову українську владу, як в економічній, так і в політичній площині, критикує Олександра Кужель -- президент аналітичного центру Академія, заступник голови партії «Трудова Україна» та представниця так званої «кваліфікованої опозиції».

Розшифровка розмови Олександи Кужель з Володимиром Звігляничем:

ВЗ: Які ваші погляди на сучасний стан економіки і перспективи?

ОК: Я зробила з Аналітичним центром повний аналіз за 100 днів роботи президента і Кабінету міністрів. По президенту дійсно був один дуже гарний указ, який відміняв голографії на алкоголь-тютюн. Я дуже позитивно оцінюю відміну цього указу. На жаль більше інших указів, які спрощували б систему підприємницького середовища, він не прийняв, хоча на його прохання, я підготувала йому 9 указів і шість розпоряджень.... По уряду, на жаль, нема заходів на ті гасла програми, з якою прийшла Юля Тимошенко. Тобто, сьогодні ми констатуємо, що економічної політики з її складовими -- інвестиційної, податкової, адміністративної, регуляторної -- нема. За це є наслідки, які приймаються в ручному вигляді управління державою. Це прийняття змін до бюджету 2005 року, які серйозно погіршили економічно-інвестиційну привабливість України. Крім того була стовідсоткова відміна свободних економічних зон. На жаль таких рішень дуже багато. На перших сто днів мали серйозну енергетичну кризу, зростання цін на 10-12 відсотків, а інфляція в той час була чотири. І отримали кризу. Тільки втручання президента дало змогу якось сьогодні поліпшити. Ми знову звертаємо увагу уряду, як кваліфікована опозиція, що в липні і серпні можлива серйозна енергетична вже криза -- не тільки бензинова.... Запоріжсталь несе збитків в місяць на 70 мільйонів гривень. Я була на Азовмаші -- вони несуть 39 мільйонів гривень згідно тих змін по валюті і тарифам.

ВЗ: Ви згадали про 6 помилок уряду Тимошенко. Які це помилки?

ОК: Перше, це неприйняття програми, тобто індикативних методів для виконання програм і контролю кожного міністерства. Друга і основна -- вона стовідсотково порушила закон про основні засади державної регуляторної політики. Третє – вона порушує ідеологію лобізму; вона працює не зі спілками підприємців, а працює з окремими підприємцями, що дає можливість корупції.... Четверте, це є енергетична криза. П’яте, це – удар по малому, середньому бізнесу, і шосте, це повне руйнування фонду соціального страхування. В липні він буде повний банкрут. Вже сьогодні цей фонд усім санаторіям України відправив телеграму, що він відмовляється від 50 відсотків путівок, які він повинен був купити.... І на нього переклали ті 8 тисяч на народження дитини і в липні він банкрут.

ВЗ: Наскільки виправданими в такому контексті є наміри України вступити до Євросоюзу?

ОК: Відверто треба казати -- створювати європейські стандарти життя для власного населення. Якщо ми їх створимо, Європа нас буде завжди зустрічати з відкритими воротами і бажаннями. На жаль, я думаю, що в сьогоднішній ситуації ми мало бачимо інвестицій. Ніхто до нас не спішить після тої помаранчевої революції. На жаль навіть такі радники як Борис Нємцов з Росії пропонують президенту замінити Юлію Тимошенко, хоча б я не робила такі кроки. Я би дала можливість їй, наприклад, створити власний уряд, а не такий, який вони зробили пропорційно від партій, і поставити їй індикативні методи оцінки роботи.

ВЗ: Українські журналісти скаржаться, що влада, зокрема Ющенко, ігнорують незручні запитання типу Зварича, Кравченка, відставка Тимошенко. «Дзеркало тижня» пише, що суспільство зараз є гальмом свободи преси, бо не бажає чути правду, а живе міфами про народного президента, про революцію і т.д. Чи ви так вважаєте?

ОК: Я хочу сказати, що я це знала, що так буде, бо не тому, що він погана людина, бо він ніколи не любив критичних зауважень. Він ніколи не любив коли йому задавали неприємні запитання. Це було завжди. Якщо вони не хочуть бачити кваліфікованої опозиції такої як я, яка сьогодні по кожному напрямку дає зауваження разом з Трудовою Україною, вони хочуть тільки таку... і я хочу сказати і фонди такі, і американські і європейські, ... чому підтримувати таку опозицію як Януковича, щоб ходили з палатками і кричали. На мій погляд, це не гарний приклад опозиції. Опозиція повинна, як ми, кожний крок вишліфовувати і робити аналіз. Це дійсно є для народу України, це те, що покращує демократичне суспільство. Я бачу роль опозиції тільки таку.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG