Спеціальні потреби

Оцінка ста днів нової влади від президента Ющенка


Сьогодні Віктор Ющенко спілкувався з журналістами щодо оцінки перших ста днів роботи на посаді президента України. Перед цим в ефірі трьох українських каналів він протягом двох годин відповідав на запитання українців у прямому ефірі.

Віктор Ющенко публічно відзвітував про свої перші сто днів – спочатку перед народом, потім перед журналістами. Забезпечення свободи слова та ЗМІ президент назвав одним з головних своїх принципів. А серед головних досягнень першої стоденки на чолі держави назвав «кадрову революцію»:

«Тези, які були найскладніші в перші сто днів – це кадрова політика – призначити 18 тисяч державних чиновників. Цього в цій країні ніколи не робилося, або комунiсти міняли комунстів, або вони інтегрувалися у владу».

У соціальній сфері президент особливо втішений новим бюджетом. Віктор Ющенко визначає його найбільш соціальним за всі роки незалежності і найбільш відчутним для людей.

Одним із проблемних для нової влади питань в економіці залишаються приватизаційні скандали. Ющенко каже, що не хоче вживати слова реприватизація та націоналізація, і каже, що 29 підприємств, які були приватизовані з порушенням законодавства будуть виставлені на повторний конкурс:

«Ми будем йти тільки правовим публічним способом їх повторного конкурсу приватизації. Де буде заявлена відкрита ціна на відкритому конкурсі, можливо, з правом викупу теперішніх власників, можливо».

У сфері зовнішньої політики Ющенко наголошує на незмінності євроінтеграційного курсу, однак каже, що наразі із поданням заявки на вступ до ЄС треба почекати і виконати всі зобов`язання. Зокрема, змінити законодавство у відповідності до європейських норм президент обіцяє відразу після початку роботи нового парламенту:

«Для мене немає сумніву, що Україна буде членом ЄС. Ми європейці, Україна є серце Європи. Без України Європа некомплектна».

Щодо одного з найрезонансніших скандалів за перші сто днів – довкола освіти міністра юстиції Романа Зварича – Віктор Ющенко у цьому питанні став на бік не громадськості, а міністра, пояснивши своє небажання відправляти Зварича у відставку так:

«Зварич має середню і вищу освiту. Ким має бути міністр юстиції – це для мене посада юридична. Це людина, яка витримала складну роботу в парламенті, яка вистояла на Майдані. Давайте в спокої залишимо міністра юстиції і не треба плести довкола нього інтриг. Сьогодні коли виникли внутрішньополітичні колізії, я не хотів би щоби вони так вирішувалися через такі специфічні по відношенню до кожного окремо взятого міністра. Це надумане питання і підмінене питання».

В Українському домі пілся спілкування з пресою відкрили фотовистаку - 100 днів нової влади - для всіх бажаючих. На фото нова владна команда виглядає єдиною і непорушною. Поки що. Президент каже, що зараз його радники розробляють критерії оцінки ефективності уряду, міністерств та регіонів. Висновки щодо робити тих чи інших можновладів президент обіцяє робити на підставі такого спільного для всіх тесту. А поки що збирається у поїздки країною, які за його обіцянкою будуть несподіваними.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG