Спеціальні потреби

З нагоди 9-го травня до Севастополя прибули вiйськовi НАТО


Київ - 6 травня. У святкуванні річниці перемоги над фашизмом візьмуть участь військові країн НАТО. Кораблі американського та німецького флотів прибули до Севастополя для вшанування пам`яті загиблих. Однак місцеві ліві партії зустріли їх пікетами протесту.

Понад 300 американських моряків візьмуть участь у святкуванні Дня Перемоги у Севастополі. Про це повідомила прес-служба морського флоту США. В Україну вони прибули на кораблі ВМС Сполучених Штатів “Карні”. У повідомленні йдеться, що під час свята на честь завершення Другої світової війни в Європі моряки вшанують подвиги і жертовність усіх військовиків союзницьких сил.

«Я радий, що народ України запросив американський флот взяти участь у цій історичній події, яка вшановує мужність тих, хто воював і переміг у Другій світовій війні в Європі», – сказав командуючий 6-им флотом США віце-адмірал Гаррі Ульрих. «Та війна показала усьому світові велику силу свободи у боротьбі проти тиранії. Це знаменно, що сьогодні, відзначаючи річницю Перемоги, ми знов стоїмо пліч-о-пліч у боротьбі проти ворогів свободи у новому столітті», зазначив він.

У рамках участі в святкуванні Дня Перемоги корабель “Карні” прийматиме на борту українських моряків для взаємного навчання і культурного обміну для кращого розуміння можливостей і ресурсів один одного. Навчальна програма покликана покращити сумісність і розвинути співпрацю між військовими США та країн-партнерів. Передбачено, що цi зусилля продовжуватимуть розвивати те, що було досягнуто під час минулорічного заходу до Севастополя корабля “ЛаСалль”, коли й було розпочато такі навчання.

У Севастополі також перебуває загін з трьох кораблів ВМС Німеччини. В рамках відзначення свята перемоги вони передали Центральному військово-морському госпіталлю медичне обладнання на суму близько 130 тисяч гривень. Отримане устаткування використовуватимуть для медобслуговування ветеранів Великої вітчизнаної війни, повідомляє прес-служба українського Міноборони. Кораблі ВМС Німеччини будуть відкриті для відвідин мешканцями та гостями Севастополя, а в суботу, 7 травня, загін німецьких кораблів залишить Україну.

Представники лівих та проросійських сил зустріли іноземні кораблі пікетами. Активісти російської громади Криму і місцевого осередку Прогресивно-соціалістичної партії з російськими прапорами і гаслами "Ні – НАТО, так – Росія" протестували на причалі проти перебування в Севастополі кораблів країн-членів північно–атлантичного альянсу.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG