Спеціальні потреби

Попри зниження довіри до нього, Зеленський залишається найпопулярнішим українським політиком - соціологи


Соціологічні опитування, проведені українськими дослідницькими організаціями, свідчать про суттєве зниження рівня довіри до політики, яку проводить адміністрація Володимира Зеленського. Дослідження, проведене з 17 по 24 червня 2020 року соціологічною службою Центру Разумкова, показало, що 41% громадян країни довіряють нинішньому главі держави, в той час як на початку травня Зеленському довіряли 57% опитаних. Це найвищий рівень довіри серед українських політиків. Все ж рівень недовіри до Зеленського складає 51%. Експерти звертають увагу на той факт, що усім політикам, чиї прізвища були представлені в опитувальнику, респонденти висловлюють недовіру частіше, ніж довіру. Цю тенденцію підтверджують і в іншій соціологічній службі – Київському міжнародному інституті соціології, де проводили аналогічне дослідження на початку червня.

Попри це Володимир Зеленський залишається найпопулярнішим українським політиком, значно випереджаючи своїх потенційних конкурентів, кажуть соціологи. Так за рівнем довіри президент майже вдвічі випереджає опозиційних політиків – Юрія Бойка та Петра Порошенка.

Експерт «Бюро аналізу політики» Віктор Бобиренко в інтерв’ю «Голосу Америки» зауважує, що таке значне зниження довіри до Володимира Зеленського сталося саме зараз на фоні не дуже ефективної, на думку політолога, протидії пандемії коронавірусу і прогнозує подальше розчарування українців.

Рейтинг Зеленського все ще тримається на міфі, що він порядна людина

«Зеленський обіцяв на виборах підвищення і зарплат і пенсій, закінчити війну, але нічого за рік фактично не відбулося. Люди не бачать покращення. Рейтинг Зеленського все ще тримається на міфі, що він - порядна людина. Його люблять як «свого хлопця», і тому багато помилок йому пробачають. Як тільки це рухне, впаде і його рейтинг. Поки що все незадоволення людей спрямовується на його оточення. Запас міцності у президента ще є. На місцевих виборах партія Зеленського може ще отримати пристойний результат і сформувати більшість в обласних радах в центрі на півдні країни. Але так званої «монобільшості» в обласних радах у нього не буде. Так виглядає, що не буде у президентської партії «Слуга народа» і своїх мерів в великих українських містах».

Експерт прогнозує, що довіра до політики Володимира Зеленського буде знижуватися і надалі. Це, на думку Віктора Бобиренка, означає, що президенту буде ще важче впроваджувати якісь рішення.

«Я не бачу, що може врятувати Зеленського від подальшого падіння рейтингу. Його почали дуже жорстко критикувати новинні канали, які контролює політична сила Віктора Медведчука. Телебачення фактично робить із Зеленським те, що й із його попередником на посаді - Петром Порошенком. Зеленський був важливий як бренд, у якого є рейтинг. Як людина без рейтингу в політиці він ніхто. Мені здається, що Володимир Зеленський буде змушений шукати підтримку в парламенті у фракцій «ЄС» та «Голос», - резюмує Бобиренко.

Дивіться також: Мемуари Болтона: ексклюзивне інтерв'ю Голосу Америки, реакція у США. Відео

Мемуари Болтона: ексклюзивне інтерв'ю Голосу Америки, реакція у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

XS
SM
MD
LG