Спеціальні потреби

Імпічмент Трампа: обвинувачення завершило свій виступ. Слово переходить до команди Трампа


Конгресмен-демократ Джеймі Раскін координував презентацію сторони обвинувачення в рамках розгляду справі про імпічмент
Конгресмен-демократ Джеймі Раскін координував презентацію сторони обвинувачення в рамках розгляду справі про імпічмент

В четвер сторона обвинувачення у справі про імпічмент колишнього президента США Дональда Трампа завершила свою презентацію в Сенаті, застереженням щодо небезпеки повторення політично вмотивованого насильства.

Команда з дев‘яти конгресменів-демократів у дводенному виступі представила нові відеокадри штурму Капітолію 6 січня, надала докладну хронологію подій, що відбувались у той день, намагаючись пов‘язати виступи та заяви Трампа з насильницьким заворушенням, що призвело до загибелі п‘яти людей у Вашингтоні а також змусило законодавців евакуюватись.

Другий день презентації сторони обвинувачення було в основному присвячено розгляду наслідків штурму для службовців Капітолію, поліцейських, журналістів, а також містило попередження про загрозу повторення насильства, якщо Трампа буде виправдано.

«Те, що президент Трамп не розкаявся, показує, що він беззаперечно спричинить шкоду в майбутньому, якщо йому це дозволити, - сказав конгресмен-демократ Тед Ліу у своєму виступі перед сенаторами в четвер. - Я не боюсь, що Дональд Трамп знову візьме участь у виборах через чотири роки, я боюсь, що він балотуватиметься і програє, бо він може це зробити знову».

Конгресмен Тед Ліу
Конгресмен Тед Ліу

«Шановні колеги, чи є хоча б один із політичних лідерів у цій кімнаті, який вважає, що якщо йому Сенат дозволить повернутись до Овального кабінету, Дональд Трамп припинить підбурювати до насильства, щоб домогтись свого?» - звернувся до сенаторів, які виконують роль присяжних у справі про імпічмент, координатор сторони обвинувачення конгресмен-демократ Джеймі Раскін.

В п‘ятницю слово переходить до сторони захисту. Команда юристів Трампа планує наголосити на тому, що промова президента 6 січня захищена в рамках першої поправки до Конституції США, що захищає свободу слова, а також підкреслити, що Трамп засудив заворушення 6 січня. Також захист ще раз повторить свої тези про політизацію процесу імпічменту з боку демократів а також про незаконність імпічменту президента, після того, як той полишив посаду.

Юристи команди Трампа у справі про імпічмент
Юристи команди Трампа у справі про імпічмент

Після презентацій, сенатори матимуть чотири години, щоб поставити запитання сторонам.

Потім сторони матимуть по дві години, щоб представити свої аргументи щодо того, чи доцільно викликати свідків. Раніше Дональд Трамп відхилив запрошення демократів свідчити під час розгляду імпічменту в Сенаті. Наразі невідомо, чи планує сторона обвинувачення ініціювати примусовий виклик Трампа до Сенату.

Після завершального слова сторін, сенатори можуть взяти час на роздуми перед голосуванням.

Якщо свідків не буде долучено, остаточне голосування щодо імпічменту може відбутись вже в неділю чи в понеділок до початку перерви в роботі Сенату з нагоди Дня президента.

Дивіться також: У Вашингтоні триває судовий розгляд справи про імпічмент Дональда Трампа: подробиці. Відео

XS
SM
MD
LG