Спеціальні потреби

Українська влада обіцяє покарати причетних до втручання у вибори в США


Конкретні кроки оприлюднять найближчим часом

Українська влада зробить усе, щоб покарати відповідальних за втручання в американські вибори. Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті глави держави.

Як мовиться в документі, "Офіс Президента України Володимира Зеленського зробить усе, що в його силах, для того, щоб відповідальні за втручання у вибори в Сполучених Штатах Америки були притягнуті до відповідальності, незалежно від партійної приналежності".

"Конкретні кроки будуть оприлюднені найближчим часом", - обіцяють в ОП.

Притягти до відповідальності винних у втручанні в американські вибори пообіцяв також особисто очільник Офісу Президента Андрій Єрмак. Про це він написав у своєму Twitter англійською мовою.

"Заради ясності - ця адміністрація зробить усе, що в її силах, аби притягти відповідальних за втручання у вибори в США, незалежно від їхньої партійної приналежності", - написав Єрмак.

При цьому глава ОП не назвав жодного прізвища.

Американські санкції не погіршать відносин України і США, оскільки йдеться про дії окремих осіб, а не держави. Про це сказав на брифінгу в Києві 14 січня глава МЗС України Дмитро Кулеба.

«Щодо якогось напруження у двосторонніх відносинах, то ні, ми його не відчуваємо, тому що жодних – я хочу наголосити на цьому – жодних підстав вважати, що Україна як держава втручалася у внутрішні справи Сполучених Штатів, нема», - сказав Кулеба. Як він додав, «Цього не було, цього немає і цього ніколи не буде».

Очільник зовнішньополітичного відомства підкреслив також, що українських громадян, проти яких запроваджено санкції, підозрюють у діях в інтересах Російської Федерації, а не України.

11 січня Міністерство фінансів США оголосило санкції проти пов'язаної з Росією мережі дезінформації за її спроби вплинути на вибори у США.

Санкції накладено на сімох українських громадян (на додачу до Андрія Деркача, який опинився у санкційному списку раніше з формулюванням "російський агент").

Серед згаданих сімох українців - народний депутат від пропрезидентської партії "Слуга народу" Олександр Дубінський.

Як зазначає посольство США в Україні, «Колишні українські держслужбовці Костянтин Кулик, Олександр Онищенко, Андрій Теліженко і нинішній народний депутат України Олександр Дубінський публічно виступали разом з Деркачем або приєднувалися до нього для скоординованого поширення і просування облудних або необґрунтованих закидів стосовно кандидата на політичну посаду в США. Вони робили неодноразові публічні заяви, просуваючи зловмисні тези про участь чиновників уряду США у корупційних справах в Україні. Ці дії та тези підтримують цілі Деркача вплинути на президентські вибори у США 2020 року.

Сам Дубінський свою причетність до втручання в американські вибори заперечує.

"Я ніколи не втручався у вибори в інших державах, у тому числі й американські вибори, і ніколи не мав відношення до оприлюднення або інших подібних дій щодо так званих плівок Порошенко-Байден", - написав "слуга народу", реагуючи на запроваджені проти нього санкції.

У депутатській фракції "Слуга народу" поки що не обговорювали ситуацію з внесенням депутата Дубінського до санкційних списків США.

Мовчить щодо американських санкцій проти Дубінського і президент України Володимир Зеленський.

Дивіться також: Американські військові експерти та дипломати закликають Україну до проведення реформ судової системи. Відео
XS
SM
MD
LG