Спеціальні потреби

ЄС підтверджує виконання Україною умов лібералізації візового режиму, але вказує на недоліки


«Україна вжила заходів, визначених в другому звіті і продовжує виконувати умови лібералізації візового режиму», - йдеться у звіті ЄС стосовно виконання вимог безвізового режиму з країнами Східного партнерства - Україною, Грузією та Молдовою а також країнами Західних Балкан.

Водночас у звіті ЄС, виданому 10 червня вказується і на негативні тенденції - кількість відмов у в‘їзді до Шенгенської зони для українців зросла на 25% з 2018 по 2019 роки (з 52 185 до 66 390), як зросла і кількість українців, які незаконно залишались в Шенгенській зоні. Тут зростання становило 11% (з 37 410 до 41 705).

Кількість заявок на статус біженця поданих українцями в Шенгенській зоні зменшилась на 5% в 2019 році, порівняно з попереднім роком.

В звіті відзначається посилення Україною зусиль з прикордонної співпраці та боротьбі з міжнародною злочинністю а також втіленні зусиль з подолання корупції.

Для того, щоб Україна продовжила відповідати вимогам візової политики ЄС, вона має, серед іншого, забезпечити незалежність та ефективність роботи антикорупційних установ, підтримати спроможності поліції в боротьбі з організованою злочинністю, йдеться у звіті.

Дивіться також: 25 років найстрашнішої трагедії в Європі з часів Другої Світової. Маловідома сторінка історії Сребрениці. Відео

XS
SM
MD
LG