Спеціальні потреби

Верховний суд США: прокурори Нью-Йорка мають право на доступ до податкових документів Трампа, а конгресмени - ні


Верховний суд США у четвер видав дві ухвали стосовно справ про надання доступу до податкових документів президента США Дональда Трампа на запит представників Демократичної партії в Палаті представників США а також на запит прокурорів Нью-Йорка.

Суд дозволив прокурорам Нью-Йорка отримати податкові документи президента. Таке рішення стало програшем для Трампа, однак, воно може означати, що громадськість не матиме доступу до податкових документів, а їх зміст буде захищено в рамках судових правил, зауважує The New York Times. Прокуратура Нью-Йорка розслідує можливі виплати від імені Трампа зроблені перед виборами 2016 року, буцімто, за мовчання про їхні стосунки з тодішнім кандидатом в президенти.

Окремим рішенням Верховний суд відмовив в доступі до значної частини податкових документів президента Конгресу США

«Жоден громадянин, навіть президент, не стоїть над загальним обов‘язком надати докази, яких вимагають у рамках кримінального процесу», - заявив головний суддя Джон Робертс.

Трамп, юристи якого наголошували на широкому юридичному імунітеті президента, різко відреагував на рішення Верховного суду, назвавши його «політичним переслідуванням».

Окремим рішенням Верховний суд відмовив в доступі до значної частини податкових документів президента Конгресу США. Головний суддя Робертс наголосив, що в цій справі суди нижчих інстанцій неналежно оцінили питання відокремлення гілок влади. Така думка суду скасовує рішення судів нижчих інстанцій, винесених на користь конгресменів-демократів.

Дивіться також: Як працює перехід театрів на віртуальні платформи. Відео

Як працює перехід театрів на віртуальні платформи. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

XS
SM
MD
LG