Спеціальні потреби

5 серпня - День пам‘яті жертв сталінського терору


Фото: одяг в’язнів в музеї, що вшановує пам‘ять жертв політичних репресій, Росія.
Фото: одяг в’язнів в музеї, що вшановує пам‘ять жертв політичних репресій, Росія.

5 серпня - Міжнародний день пам‘яті жертв «Великого терору» 1937-1938 років. В цей день в 1937 році вступила в дію постанова ЦК Політбюро СРСР «Про антирадянські елементи», що вважається символічним початком сталінських «чисток».

«У 1937-1938 роках комуністичний режим перетворив Україну фактично на «фабрику смерті», - йдеться на сторінці Національного інституту пам‘яті України.

5 серпня - Міжнародний день пам‘яті жертв «Великого терору» 1937-1938 років. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:42 0:00

В Україні за цей час майже 200 тисяч осіб було засуджено сталінським режимом, з них практично третину розстріляно, а решту ув’язнено чи репресовано до таборів, згідно з даними Інституту.

Загалом, за два з половиною роки, «понад мільйон людей були заарештовані, відправлені до гулагів, піддані тортурам, або вбиті сталінським режимом». Про це нагадав Патрік Кнапп, радник з питань прав людини Посольства США у своєму відеозверненні до Дня пам‘яті жертв «Великого терору».

«Вшановуючи пам’ять жертв жорстокого комуністичного режиму, ми маємо зробити усе можливе, щоб такі злочини проти людяності ніколи не повторилися», - йдеться у зверненні, розміщеному в соцмедіа.

Дивіться також: Групи підтримки Білорусі у Конгресі вже звернулися до МВФ із проханням не надавати підтримку Білорусі. Відео


Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG