Спеціальні потреби

«Велика Сімка» підтримала ініціативу з інфраструктури, яку називають противагою політиці Китаю «Один пояс, один шлях»


Фото лідерів «Великої сімки» та ЄС в Британії, 11 червня 2021 року
Фото лідерів «Великої сімки» та ЄС в Британії, 11 червня 2021 року

Лідери країн «Великої сімки» в суботу підтримали план «Відбудуємо світ краще». Про це повідомили в Білому домі.

В адміністрації США вказали, що це нове партнерство провідних демократичних країн дозволить зменшити прогалину у 40 трильйонів доларів інвестицій до інфраструктури країн, що розвиваються.

Зокрема, йдеться про співпрацю у залученні коштів приватного сектору та фінансуванні програм розвитку в сферах подолання зміни клімату, безпеки охорони здоров‘я, розвитку цифрових технологій а також гендерної рівності.

В адміністрації США підкреслили важливість цього плану з огляду на стратегічну конкуренцію з Китаєм, який впроваджує інфраструктурні проекти в країнах, що розвиваються в рамках ініціативи «Один пояс, один шлях».

«Сьогодні президент Байден зустрівся з лідерами «Великої сімки, щоб обговорити стратегічну конкуренцію з Китаєм і підтримати конкретні дії, щоб допомогти задовольнити надзвичайні інфраструктурні потреби в країнах з середніми та низькими доходами», - заявив пресі посадовець Білого дому.

Лідери країн «Великої сімки» та ЄС проводять засідання в Британському Корнуолі. Очікується, що за результатами засідання в неділю буде затверджено спільне комюніке, в якому, зокрема, йтиметься про інфраструктурну ініціативу. США, за повідомленнями преси, також прагнуть включити в комюніке заяву в якій засуджувалась би практика Китаю щодо примусової праці, зокрема стосовно етнічних меншин.

Дивіться також: У Великій Британії завершився перший день саміту лідерів Великої Сімки: головне. Відео

XS
SM
MD
LG